Aihe: Ibanez Jumpstart
1
sndr-
03.01.2006 22:50:51
Eli ostaako vai eikö ostaa?
 
Tiedot vielä tähän..
Ibanez GRX40 -kitara, Ibanez 10W vahvistin, kitarapussi, hihna, piuha, viritysmittari, soittolehti, tarvikepussi. Hinta 199,-
 
Aluksi mietin jotta Ibanezin RG321:n ostaisin, mutta taitaapi hintaa tulla paljolti enemmän kun siihen vielä vahvistimet sun muut ostaa. Budjetin yläraja kun on juuri tuo 200,-
 
Omaa kitaraa olen vailla jo kolmatta vuotta, elikkäs olisi kiva saada se pian hankittua viimeinkin, eikä jäädä odottelemaan säästöjen kasvamista :/ Siitä johtuu siis, että halvalla pitäis löytyä sellasta millä kehtaa soitella vähän pidempäänkin.
Nazareth
04.01.2006 01:59:04 (muokattu 04.01.2006 02:02:42)
Jos budjettisi on aivan ehdoton 200e, niin silloin tuo voisi olla ihan pätevä hankinta. Itse olisin ehdottanut Ibanez RGA:ta ja Roland Microrubea mutta ne menevät budjetin yli jotta kohina kuuluu.
 
Ja lisäksi tuossa ehdottamassani paketissa ei tule kitarapussia ja muita lisäjuttuja, siinä mielessä Jumpstart vois olla iha hyvä.
 
EDIT: en edes tiedä Ibanezeistä hölkäsen aavistusta ku en oo ikinä ees koittanu ko. merkkiä. Muut saa kertoa lisää jos kiinnostaa tietää enemmän merkistä.
 
EDIT2: ehdotin tota RGA:ta siksi koska täällä on pari kertaa sitä suositeltu..
"Ei juma! Nyt vasta tajusin että tossa avatarissa tuo hahmon kasvo näkyy! Aikaisemmin näin sen niinku että nuo silmät oli kuullokkeet ja se katseli tonne avan ylänyrkkaa kohti! - Jogo2000"IMIK #27 AKKK#6
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)