Aihe: tsa tsa tsaa
1
albiinoaulis
31.07.2003 15:58:25
Mun pää nykii siihen malliin, että auttaskohan siihen jos ostais rummut?
Koko ajan täytyy olla naputtelemassa käsillä johonkin pöydänkulmaan ja jalka nyt käytännössä vetelee omia kuvioitaan vuorokauden ympäri. Alkaa mennä sen verran neuroottiseksi että sellanen tunnin parin rytmittely päivässä rummuilla vois olla paikallaan hillitsemään pahimpia tuskia.
Onko muilla ollut kokemuksia tälläisestä nytkyttelyn tarpeesta?
lateq
31.07.2003 18:02:35
Kuulostaa tutulta, osta rummut.
laavassa on ikävä saatanaa.
albiinoaulis
31.07.2003 18:46:03
Kyllä, kohta semmoiset 20 vuotta.
 
...tästä päästäänkin nerokkaan aasinsillan kautta seuraavaksi tärkeään kysymykseen, jotta millä hinnalla ensimmäisiin rumpuihin tulisi sinun mielestäsi lähteä ostamaan? onko 500€ liian vähän?
Wiitala
31.07.2003 19:11:05
...tästä päästäänkin nerokkaan aasinsillan kautta seuraavaksi tärkeään kysymykseen, jotta millä hinnalla ensimmäisiin rumpuihin tulisi sinun mielestäsi lähteä ostamaan? onko 500€ liian vähän?
 
Saman neuvon annan kaikille. Kannattaa säästää vielä toinen mokoma, ja ostaa käytetty setti. Edellinen omistaja on mahdollisesti heivannut halpispellit (Pearl tms) helvettiin, ja muutenkin setti on varmaan laadukkaampi kuin samanhintainen uusi. Kyllähän hätätilanteessa tuolla 500€llakin saa setin, mutta sinuna säästäisin vielä hieman.
Humaltuminen ilman viinaa on teeskentelyä.
Pyttis
02.08.2003 12:34:12
Siitä se mullakin alko. Eikä oo vieläkään loppunut.
Sitä saa mitä tilaa. Karma hoitaa.
JeeVes
02.08.2003 13:06:34
Osta pois...kannattaa. Kivaa se soittaminen vaan on!
-Join me in bed-
Joku vaa
03.08.2003 18:22:45
 
 
Hmm. Soittaminen on vaikeaa mutta soittamatta oleminen on vielä vaikeampaa (=
Ride : Tappaa talossa ja puutarhassa
AP
03.08.2003 22:29:10
Hinnoista vielä. Tsekkaapa esim. muusikoiden.netin tori, blokkaa sieltä vaikka Pearlin perussetti + kaksi hyvää peltiä ja virveli ja laske hinnat yhteen. Veikkaan, että jo 700 euron budjetilla saa hyvät vermeet.
 
(Tuon Pearlin mainitsin, koska torilla näkyi vieläkin olevan pinkki export-setti kaupan. Ja peltejä vaikka miten...)
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)