Aihe: Pasifica vai Ibanez Rg
1
Tolvanen
02.01.2006 16:51:04
Eli siis tämä on taas yksi näitä "Olen aloittamassa kitaran soiton ja olisi mukava tietää, mitä peliä suositeltaisiin" keskustelu, mutta koitin nyt ottaa jotain itsekkin selville pälyilemällä näitä foorumeita. Noista keskusteluista, joita olen seuraillut on kahta kitaraa suositeltu erityisesti ensimmäiseksi kitaraksi.
 
Ibanez Rg321
https://www.thomann.de/thoiw3_artikel-176935.html
 
Yamaha Pasifica 112
https://www.thomann.de/thoiw3_yamaha_pacifica_112_yns_prodinfo.html
 
Eli haluaisin näistä kitaroista nyt tietää soitannollisesti suurimmat erot. Itse yrittäisin jotain hevin tai rokin poikasta tilutella. Vahvistimen sain jo kaverilta halvalla (Roland Microcube), joten sitä ei nyt enää tarvitse suositella.
LaXu
02.01.2006 17:12:02
Tuossa hintaluokassa kannattaa kattella käytettyjäkin, esim. juuri tuota RG321:sta tai sitten kalliimpia Yamaha Pacificoja. Hevin soittoon kyllä valitsisin noista kahdesta RG321:n.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)