Aihe: Foo fighters Suomeen!!
1 2
Makuupussimies
19.07.2003 10:37:52
Juu-u... Aika vittumaista kun tietää että sinne ei pääse kun kilpailulla, no itse en mikään foo fighter fani ole... Gorhlin läpinäkyvän kitaran ensimmäisen kerran näin jossain videossa, mutta se oli ennen omaa soitantoaikaa.
"Stay out of the road if you wanna grow old" -Pink Floyd
parinc.
19.07.2003 18:16:53 (muokattu 19.07.2003 18:17:49)
Luulen, että kirjoittaja tarkoitti sitä, että uskaltaako Koff ottaa riskin siitä, että saa huonoa julkisuutta kun iltalehdissä kirjoitellaan millä hinnoilla lippuja on jälleenmyyty faneille ja Koffin markkinointipäällikkö sitten yrittää siinä lehdissä selitellä asiaa.
 
Kirjoittaja tarkoitti juuri tätä. Miksi riskeerata turhaa.
 
Toisaalta voivat olla laskeneet, että tälläinenkin julkisuus on sangen toimiva markkinointikeino.
 
Ja kirjoittaja ajatteli myös tätä, pienellä takapotkulla. Jos lippuja myytäisiin (hinnalla millä hyvänsä), niin lopputulos olisi se että paikalle pääsisi enemmän tosifaneja. Siinä olisi ihan hyvää perustelua Iltalehdille. Mutta, tähän asiaanhan tuli jo vastaus, eli lippuja ei pysty myymään. Se siitä sitten.
 
EDIT: lainausmerkinnät.
lug
20.07.2003 20:56:22
Vuodesta ´95 kuunnellut Foota ja nyt jos ei voitakaan lippuja niin vitulla päähän vaan :) Niin siinä kuitenkin käy että missaa ton keikan ja jälkeenpäin kuulee että ovat soittaneet enimmäkseen ekan levyn huippubiisejä. Ja vielä klubikeikka, voi elämä :)
She wanted nothing, and i delivered!
zca
23.07.2003 11:46:51
Lähetin Koffille kunnon avautumis kirjeen ja tänä aamuna tuli tälläinen vastaus:
 
Hei!
 
Kiitos palautteestasi.
Koko Tavastian kapasiteetti on varattu KOFF kuluttajakilpailun voittajille. VIP-passit ovat kahdelle hengelle. Pakkauspromootion lisäksi VIP-passeja arvotaan mm. Nelosen kautta sekä alueittaisten myymäläkohtaisten kilpailujen palkintoina. Kyseessä ei siis ole asiakastilaisuus vaan kuluttajakilpailun palkinto. VIP-passit ovat henkilökohtaisia ja ne luovutetaan voittajille vasta paikan päällä väärinkäytösten estämiseksi. Arpominen on meidänkin mielestämme ainoa rehti keino jakaa liput. Keikka haluttiin järjestää nimenomaan rock-klubilla, missä musiikki ja live-elämys ovat aidoimmillaan. Tämä oli myös kyseisen yhtyeen tahto.
 
Ystävällisin terveisin,
 
KOFF markkinointi
 
Tilanne ei siis ehkä olekaan niin kauhea kuin voisi luulla, sillä nyt tarvitsee löytää vain joku henkilä joka on voittanut tuon passin ja sitten anella tai maksaa hänelle siitä, että pääsee mukaan :)
parinc.
23.07.2003 11:57:49
Tilanne ei siis ehkä olekaan niin kauhea kuin voisi luulla, sillä nyt tarvitsee löytää vain joku henkilä joka on voittanut tuon passin ja sitten anella tai maksaa hänelle siitä, että pääsee mukaan :)
 
Tänään meni yksi lippu kaverille. Sillä on tyttöystävä. Kirottua.
qfleax
23.07.2003 12:48:37
Niin pitääkö tuohon osallistua viikottain tai päivittäin vai säilyykö se osallistuminen siellä? Ei selvinnyt kilpailusäännöistä mulle.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)