Aihe: kauppiaat joiden kanssa kannattaa olla varuillaan
1
Pnctocn
06.11.2005 09:16:43
tuosta päättömien hintapyyntöjen osiosta tuli tällainen mieleen (lähinnä veksi5:n seikkailujen pohjalta). kertokaa kokemuksianne epäreiluista/epärehellisistä kauppakumppaneista/liikkeistä.
svilo
06.11.2005 09:51:11
Minä..................................................
 
...........voi tulla "tonea" ;)
 
-sv
- Life is too short for bad tone, get a Z !
Pnctocn
06.11.2005 10:04:21 (muokattu 06.11.2005 10:13:19)
Sanotaan että jos ei sen vertaa viitsi vaivaa asiaan nähdä niin melkein on jo oikeutettu tulemaan kusetetuksi... mielipide tämäkin..
 
kuseta tai tule kusetetuksi? ;)
 
EDIT: haussa ei siis pelkästään yksityishenkilöt (missä ei pidemmän päälle olisikaan järkeä).
Ukko
06.11.2005 11:32:38
 
 
Asia erikseen ovat nämä jotka yrittävät kusettaa ihan tietoisesti. Mutta eikö se ole jo ostajan velvollisuus selvittää tuotteen oikea hintataso sun muut kusetettavat asiat. Sanotaan että jos ei sen vertaa viitsi vaivaa asiaan nähdä niin melkein on jo oikeutettu tulemaan kusetetuksi... mielipide tämäkin..
 
Näin on marjat.
Jani The Rock
06.11.2005 11:34:48
 
 
Mutta eikö se ole jo ostajan velvollisuus selvittää tuotteen oikea hintataso sun muut kusetettavat asiat. Sanotaan että jos ei sen vertaa viitsi vaivaa asiaan nähdä niin melkein on jo oikeutettu tulemaan kusetetuksi... mielipide tämäkin..
 
Niinhän se aina on kunnes homma kalahtaa omaan nilkkaan.
 
Kusipää on kusipää ja huijari on huijari, oli sitten kuinka kova pisnismies hyvänsä.
Cheap tequila and too much Seconal, but I`m still alive and well! * Bella Italia #1 * MegaMan Club #002 - Quiff Man * ASHC #1
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)