Aihe: OFFTOPIC varoitus : www.aanimaisema.fi
1
Super-Jari
22.10.2005 13:40:46
No minäpä mietin.
 
On kyllä melkoinen temppu.
myrtonen
22.10.2005 13:47:39
Voi vitska minkä tekivät.
Mega Man Club #010 - Gay Man
Älä oo tommonen. Ottaisitko sen sijaan pastillin?
Teijo K.
22.10.2005 13:48:45
 
 
Tälläseen ei oo luottamista : www.aanimaisema.fi
 
Sovittiin keikkadösä tollaselta mestalta. 2 tuntia ennen lähtöä ilmotti, että "Sori, en voikkaan vuokrata autoa, tulikin keikka autolle".
 
Miettikää siitä..

 
Mietin että teillä ei sitten ollut paperilla etukäteen mitään tuosta vuokrasta? No ei ole ollut tarvetta tähän mennessä niin eipä liene kauheasti kokemusta käytännöstä.
Munsta.
Mikael
24.10.2005 11:00:00 (muokattu 24.10.2005 11:00:23)
 
 
Otan osaa... selvisittekös keikalle?
"melkein puoliammattilainen"
kivi
24.10.2005 11:05:05
Mietin että teillä ei sitten ollut paperilla etukäteen mitään tuosta vuokrasta? No ei ole ollut tarvetta tähän mennessä niin eipä liene kauheasti kokemusta käytännöstä.
 
Ei noista keikoista vuokraamon kanssa kerkiä juuri paperia tehdä, vaan suulliseen sopimukseen on pakko luottaa.
 
Mutta jos olitte sopineet auton ikäänkuin normaalihintaan saavanne, eli tarkoitus oli että maksatte siitä ihan käyvän rahan ilman mitään kaverialennuksia, niin sitten tilanne tosiaan on tyly - silloin auton vuokraajan pitäisi huolehtia että pääsette keikalle sovitulla hinnalla, vaikka se sitten tarkoittaisi, että he joutuvat vuokraamaan muualta bussin omalla kustannuksellaan käyttöönne.
 
Jos teilä taas oli joku kaverikauppa, silloin edellinen ei päde - silloin halvan hinnan vastapainona on tieto, että otatte riskin siitä, että täysihintainen keikka ajaa ohi.
 
Kummin oli tilanne?
"This is nothing to me! Nothing! Just a hobby! I could be basking in the sun in Florida!"
(Handsome Dick Manitoba)    
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)