Aihe: Häiriöitä singnaalissa
1
Basser
19.10.2005 20:25:30 (muokattu 19.10.2005 20:26:00)
Eli tossa kyselin juuri vähän aikaa sitten hyvää chorus bedaalia, ja semonenhan löytyi. Eli EBS Unichorus.
Mutta ongelmia ilmeni kun löin kamat päälle. Ainoa ääni mitä kuului oli kova ulina joka aaltoili, kun kieliä näppäili niin kyllä kajarista myös basson ääntä kuului. Eli olisiko teillä arvoisilla kollegoilla kokemusta kyseisen tyyppisistä ongelmista.
 
Ajattelin itse nyt aluksi kokeilla vaihtoehtoisia kaapeleita.
Soittimena toimii Epiphone thunderpird IV goth, ääntä vahvistamassa behringerin 120W mötikkä, plus saundia muokkaa joku rocktronin tulitikkuaski.
Basser
19.10.2005 22:28:15
Joo kiitti. AInakin ulkosesti vehje on dynamiitin kestävää tekoo. NO pitänee tunkee leego patteri sisään ja kattoo mitä tapahtuu.
Soittimena toimii Epiphone thunderpird IV goth, ääntä vahvistamassa behringerin 120W mötikkä, plus saundia muokkaa joku rocktronin tulitikkuaski.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)