Aihe: Dempattuna soittaminen
1 2
Swan
16.06.2003 19:23:52
pystyykö muuten saamaan tollee ylös alas vedoilla samanlaista munaa ku pelkillä alas vedoilla. periaatteessahan se on mahdollista mutta onko kellään tatsia tollaseen?
 
Anthraxin Scott Ian on ainakin harjoitellut niin, että hänen upstrokensa ovat (ainakin lähes) yhtä vahvoja kuin downstrokensa. Tämä on hyvä keino mennä tykkikomppauksissa siitä kohtaa yli, jossa aita on matalin, mikäli ei halua/viitsi/jaksa käydä läpi sitä rääkkiä, joka tulee downstroke-rynkytyksen harjoittelussa eteen.
"Käytä aurinkovoidetta ja kondomia... Periaatteessa, jos pidät musiikista ja instrumentista, kaikki muu pitää huolen itsestään. Keskity määränpäihisi ja ymmärrä omat määränpääsi." - Steve Vai
KooAa
16.06.2003 20:57:17
Jos vetelet alas-ylös niin voihan sitä ylösvedolla painaa niitä paksumpiä kieliä lopuksi kovemmin. Siihenhän se alasvedonkin voima ja soundi perustuu.
Ja jos käsi puutuu niin verenkiertoa parantavien liikkeiden harrastaminen vähentää lihasten väsymistä. Enkä tarkoita runkkausta.
Koo(Aa)lla ei ole väliä !
Brian May jr.
16.06.2003 21:12:30
Vaik täytynee täs vaihees sanoo etten käytä tota ylös-alas juttuu ku joissai iha täys täkä-täkä biiseis.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)