Aihe: Lakkapinnan rikkoutuminen ja sen korjaaminen
1
Juzzu
29.09.2005 11:21:30
No kyllähän painaumat puussa kohoaa kuumalla vedellä jos vaan syyt eivät ole poikki. Tosin, tiedä sitten noin iso möykky, ja varsinkin kun siinä on lakkaa päällä estämässä puun luonnollisen elämisen eli sen nousun.
 
Kolhut, naarmut ja kulumiset voi ottaa myös instrumentin elämänvaiheisiin kuuluvina vaiheina jotka kertovat omia tarinoitaan. Eiks se oo feikkausta jos ihmisetkin paikkaa botoxilla uurteitaan :o)
Kasu-_-
29.09.2005 16:17:27
 
 
Les Paulissani on aika pahat vyönsoljen jättämät jäljet takapuolella (ei tosin minun aiheuttamat), eli voiko noita korjauttaa kohtuullisella hinnalla liikkeessä tai jopa itse?
Tekisi mieli saada näitä jälkiä vähän pienemmäksi, koska kitara tulee isukille lahjaksi myöhemmin.
Tässä on ilmeisesti aika pehmoinen lakka koska jäljet ovat painautuneet helpon näköisesti :/
You know my only pleasure/Is to hear you cry/I'd love to hear you cry/I'd love to feel you die/And I'll be the first/To watch your funeral/And I'll be the last to leave/I'd love to hear you cry! Turtles FanClub #1
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)