Aihe: Live8 kokonaan
1 2
MV
04.09.2005 20:51:28
No ni. Tänään sitten toinen osa tosta sarjasta kello 22.30. Mukana (esiintymisjärjestyksessä) Zucchero, Green Day, Stereophonics, R.E.M., Tim McGraw, Bob Geldof, Will Smith, Travis, The Black Eyed Peas, Kofi Annan, Audioslave, Keane ja Bryan Adams.
 
Eli Green Day tulee toisena esiintyjänä tänään.

 
Jeah, innolla odottelen...
"perkulees.- helkkari että tekkee miäli pilua" -ICE9
Stain
04.09.2005 22:11:49
Ei sinänsä, että tuota kappaletta Sir Paul esitti viimeisellä kiertueellaan. Helsingissäkin sen kuulimme.
 
Joo, ja todellakin rokkasi! Tuntui vähän oudolta pogoilla kun porukka ympärillä seisoi.. en ollut nimittäin aivan eturivissä.
We had some good times But they're gone The winter's comin' on Summer's almost gone
hjukke
05.09.2005 00:25:49
 
 
Olisivat nyt näyttäneet Audioslavelta muuta(kin) kuin harmittavan huonon like a stone(d):n. Cornell oli menossa hakemaan kitaraa ilmesesti, sillon pätkästiin.
"Kunnon pauketta persvakoineen." -Errorist
ozz3
07.09.2005 20:13:42
Olisivat nyt näyttäneet Audioslavelta muuta(kin) kuin harmittavan huonon like a stone(d):n.
 
Varsinainen settihän oli....
 
Doesn't Remind Me
Tom Morello's Speech
Like A Stone
Blackhole Sun (Cornell Acoustic)
Killing In The Name
 
Tällainen uutinen löytyi...
 
Live8-levyt tulevat
07.09.2005
 
Marraskuu tuo tullessaan viime kesänä pidettyjen Live8 -hyviskonserttien pohjalta syntyneen neljän DVD:n boksin.
 
Mukaan on mahdutettu kuvaa ja ääntä kaikista Live8 -tapahtumista, mutta erityisesti Lontoon konsertista. Se on mukana kolmen DVD:n laajuudelta. Muut konsertit käydään läpi yhden DVD:n puitteissa.
 
Lontoon osuuttakin on karsittu esim. Joss Stonen ja Stereophonicsin osalta. Konsertissa kuullusta on poissa kaikkiaan 22 biisiä. Mukaan on otettu vetävimmät nimet ja biisit.
 
Discopress

 
Huooooh. Kokonaan saisivat olla kaikki.
Be just and fear not| MegaMan Club #009 - Shadow Man |THV-klubi #6
atimoc
07.09.2005 22:38:36
 
 
Mulla jää DVD:t ostamatta jo sen takia, että kamera- ja ohjaustyöskentely on ollut aivan hirveää. Kamera zoomaa solistin nenäkarvoihin tai horisonttiin ja pyörähtää välillä 360 astetta. That's like so cool, dude! Kuvakulma luonnollisesti vaihtuu jatkuvasti. Mieluummin katsoisin vaikka taltiointia, joka on tehty vain yhden kameralla, joka näyttää koko lavan.
"The government hates rap, man! And only rappers get gunned down like this. I'll tell you right now, if Billy Joel, Elton John and David Bowie got shot they'd have Bruce Springsteen's house surrounded!" -Chris Rock
Jag
25.09.2005 17:13:04
 
 
humps!- Ylös
 
tänää tulee sit toi odotettu Pink Floyd minkä viimeks missasin. Eli kaikki TV een ääreen.
"Ei mun tarvi ku mä oon kitawristi"-Andy McCoy
Kimmo72
26.09.2005 17:42:30
Olipas hyvä tuo Pink Floyd. Ukot pitkästä aikaa yhdessä samalla lauteilla. Jos ilmeistä voisi päätellä jotain, sotakirveet on haudattu ja lisää tulee....
Tunne ja improvisaatio korvaa tekniikan.SSK#1
tähtivaeltaja
26.09.2005 18:27:33 (muokattu 26.09.2005 18:37:09)
PF oli ihan hauska. Outoa nähdä heidät pikkulavalla dinosaurustallenteiden jälkeen.
Mötley Crue soitti tylsän paskaballadin. Eikä muuta.
Ensimmäinen Velvet Revolver-kohtaamiseni. Siinähän oli tuttujakin muusikoita mukana. Biisit oli taattu '92 stadionrockia. Lässyä.
 
Gilmour näyttää nykyään talonmieheltämme. Se oli helvetin pelottavaa käsittää. Puhdas kauhu tulvahti olemukseeni.
'Why do you necessarily have to be wrong just because a few million people think you are?' -Frank Zappa
Stain
26.09.2005 20:50:19
Hemmetti. Unohdin tuon viimeisen jakson. Mitäs biisejä macca veti?
We had some good times But they're gone The winter's comin' on Summer's almost gone
texjazz
26.09.2005 22:20:22
 
 
On muuten Macca koonnut mainion soitto-orkesterin vierelleen. Tuli mieleen taas LiveKasia katsellessa ja stadikan keikkaa muistellessa. Poijjat soittavat rouheasti ja jotenkin elähdyttää hempeän rakkauslaulun Helter Skelterin revittäminen; näinhän tapahtui Stadionillakin vuosi sitten kesällä.
HaloOfFlies
26.09.2005 23:01:59
 
 
PF oli ihan hauska. Outoa nähdä heidät pikkulavalla dinosaurustallenteiden jälkeen.
Mötley Crue soitti tylsän paskaballadin. Eikä muuta.
Ensimmäinen Velvet Revolver-kohtaamiseni. Siinähän oli tuttujakin muusikoita mukana. Biisit oli taattu '92 stadionrockia. Lässyä.
 
Gilmour näyttää nykyään talonmieheltämme. Se oli helvetin pelottavaa käsittää. Puhdas kauhu tulvahti olemukseeni.

 
Miun mielestäni nuoren Gilmourin ja Coldplayn Chris Martiinin ulkonäössä on jotain samaa.
First they steal your mind and then they steal your soul
Tempura
27.09.2005 03:11:32
Hoijaa. Vaahtosin tuossa joku aika sitten kun en saanut selville mistään helvetin sivuilta että mikä bändi veti green dayn jälkeen.
 
Mutta vanha tuttu Stereophonicshan se oli. No, yllätti vähän positiivisesti tuo homma, kun oli mielikuva jo vähän negatoitunut.
THV-Klubi #7 Romantikkoitkijät #12
ltg
27.09.2005 03:53:33
PF oli ihan hauska. Outoa nähdä heidät pikkulavalla dinosaurustallenteiden jälkeen.
Mötley Crue soitti tylsän paskaballadin.

 
Ja Tommy pieksi pellit tukkoon, vaikka loistava showmies onkin, ja Mötikät hyviä. Pink Floydista tykkäsin kovasti.
Elä äpise, kun kumminkaan mistään mittäään tiiäTHV-klubi #5
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)