Aihe: Kaappi saapui taloon
1 2 3
McNulty
29.08.2005 14:18:39
Pedaali toimii nopeussäätimenä, se musta potikka siinä sivussa on voimakkuussäädin. Punainen painonappi on toimintatilan valinta (chorus / vibrato). Äänipätkiä jälleen kerran:
 
http://mp3.jucciz.com/rotovibe/

 
Käväsin pätkät kuuntelemassa... tuolla pitäisi siis leslie-tyyppinen slow/fast väpätys lähteä. Kun tarkoituksena olisi juuri käyttää nopeampaa tremoloa lead-kuviossa ja sitten hidastaa tremoloa leslie-tyyppisesti siinä vaiheessa kun jättää soinnun soimaan kuvion päätteeksi. Tai päinvastoin :)
 
Taitaapi olla tuo roottori meikäläisen valinta. Hughes&Kettner Tube Rotosphere kun on turhan kallis meikäläiselle (about 400-500e)
 
http://www.hughes-and-kettner.com/s … ype=tubetools&lang=en&id=14
 
Kiitoksia vielä kerran ääninäytteistä!
"Minds are like parachutes. They only function when they are open." -Sir James Dewar (1877-1925)
"Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something." -Plato (429-347eaa.)
HeavyMachinery
30.08.2005 13:05:37
 
 
Jos olit Tampereen Metroauto-areenalla, niin paljon mahdollista. Ainakin minä olin siellä rojuineni. :)
 
Jep Kyllä taisitte siinnä pörrötä kun yritettiin marsuja kasata :) Hauskan näköinen kaappi oli kyllä, mutta ei yksi riitä kyllä yli 10 pitää olla !!
Minä tiedän - siis pelkään !
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2 3
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)