Aihe: Mistä tallapaloja Gibsoniin Hki-seudulta?
1
Grabel
12.07.2005 16:52:57
Gibsonin LP Standardiin pitäisi saada pari uutta tallapalaa - mutta mistä niitä löytää Helsingin seutuvilta?
LaXu
12.07.2005 17:30:25
Kannattaa muuten ottaa ne alkup. tallapalat mukaan ja kattoa onko muun valmistajan tallapaloja jotka ovat saman kokoisia. Gibsonin varaosat ovat meinaan järkyttävästi ylihinnoiteltuja (Gibson 20€ vs. nimetön 0.5€ muovisesta kaularaudansuojasta...). Eli saatat joutua maksamaan kolminkertaisen hinnan vastaavan laatuisesta osasta.
Grabel
15.07.2005 17:19:14
No eipä löytynyt Milbrookilta Gibsonin tallapaloja. Siellä oli vain jotain mustia paloja joihin oli tehty kielien kolot valmiiksi keskelle palaa. Ei hyvä. Ei oikein viitsisi uutta tallaakaan ostaa parin tallapalan vuoksi.. Ehdotuksia otetaan kernaasti vastaan mahdollisen tallapalakaupan suhteen!
LaXu
15.07.2005 17:25:34
Olivat varmaan Graphtechin tallapalat. Noita tallojen osia on muuten tosi huonosti saatavilla, mulla on vieläkin yhestä kitarasta taivutetulla kitarankielellä pari tallapalaa kiinni kun ei C:n muotoisia klipsuja saa mistään, rautakaupoistakaan löydy niin pieniä. Millbrookista muistaakseni sanoivat, että ovat nii harvoin kysyttyä kamaa ettei kannata pitää varastossa.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)