Aihe: The Cyan Velvet Project : Luxury for the pigs
1
Esko Piirimäki
03.07.2005 13:12:24
Forgive me for my milky face.
Olen sika ja sanon että tämä on luksusta.
Tuosta elämä jatkuu tai katkeaa, tähän tarvitaan vahvempaa humalaa!
marke-
03.07.2005 13:44:00
Erittäin hyvä tuotanto, mutta laulut ja biisin koko sovitus on mielestäni ihan kamalaa. Siitä on yritetty saada semmonen sirkuseevilpahahauska, mutta sen sijasta käy vaan ärsyttämään. Sori nyt rehellisyydestä, mutta vaikka teknisesti kaikki on kunnossa, niin saundaa niin ärsyttävälle ettei voi kuunnella.. on tässä hyviä juttuja ja potentiaalia.
Haen bändiä. Soitan kitaraa. Voin myös huutaa.
Diz
03.07.2005 23:09:05
 
 
saundaa niin ärsyttävälle ettei voi kuunnella...
 
Muhahaa! Hyvä niin. Lisää kommentteja?
http://www.cyanvelvetproject.com
Tuomas
04.07.2005 11:49:16
 
 
Hyvä kappale, vaikka Over the noise of the livingin rankkaankin paremmaksi. Tulee mieleen vähän SOAD. Ääntäminen on alussa vähän tankeroa, mutta ei se mitään. Riffittely on ihan mainiota ja sioista laulamisesta tulee mieleen myös Nine Inch Nails.
 
Aika jenkkisaundinen ja ponteva meininki teillä. Onko sopparia jo?
"No voi hitsi, mitä pelleilyä." -Fortune
~ Ajatusten Tenava ja lyriikoiden Mätäjoki ~ Ajassa Irrallaan
MegaMan Club #007 - Drunk Man
Pallisti
04.07.2005 12:09:31
helvetin hyvä! Kivan mittanen biisi, ei mitään homoilua, vaan kunnon meininkiä heti alusta asti... Onko laulut aika pinnassa? tai emmä tiedä, kun kuuntelen tätä piisiä läppärin kaijuttimista :) Keep it real!
"Vaadimme Pallistin pallit kehiin!!" -kid ego www.collarbone.tk
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)
Keskustelualueet
Haku
Säännöt