Aihe: Ongelma tietokoneen kanssa!
1 2
Jackson Dinky
20.05.2005 10:59:01
Et kai ole paha ylikellottaja? :)
 
Ei kelloteta. Nuo johtui armottomasta nolifetyksestä vaan :D
Nuottien määrä korvaa nuottien laadun, mutta ei päinvastoin.
Jackson Dinky
21.05.2005 12:41:31
Joo kyllä se muisti oli viallinen. Sainpa uuden muistin liikkeestä takuulla. Noh, laitoin sen koneeseen mutta peli jumittaa edelleen. Vika siis ei PELKÄSTÄÄN ollut muistissa?
Nuottien määrä korvaa nuottien laadun, mutta ei päinvastoin.
salva
24.05.2005 16:21:10
Onko tuo välttämätön? Aina ennen olen asentanut vain suoraan entisten päälle. Ja onhan tuolla "Lisää/poista sovellus" -listassa ATI Drivers, josta nuo voi poistaa, tarviiko siihen tuon erillisen Catalyst Uninstallerin?
 
Ei ole välttämätön jos ei ajurien ja pelien kanssa ongelmia ilmene. Mulla niitä vaan tahtoo olla sen verran että aina käytän tota cat-uninstalleria, kun se noissa uusimmissa ajureissa tulee mukana eikä sitä tarvi erikseen enää imuttaa.
 
"Windowsia ei voitu käynnistää, koska seuraava tiedosto on vahingoittunut tai sitä ei löydy:
 
SYSTEM32/DRIVERS/PCI.SYS"

 
Tästä en osaa sanoa mitään asenna vain näytönohjaimen ajurit normaalisti niin kai se siitä sitten...
 
Voiko muuten mbnettiin kirjoitella kysymyksiä ilman tunnuksia, kun siinä vissiin täytyy olla lehden tilaaja että voi rekisteröityä. Ajattelin että sieltä varmaan saa parempaa apua näihin tietokonenjuttuihin.
When the Sun goes down, music turns up.
k1mm0
25.05.2005 12:01:10 (muokattu 25.05.2005 20:27:19)
Voiko muuten mbnettiin kirjoitella kysymyksiä ilman tunnuksia, kun siinä vissiin täytyy olla lehden tilaaja että voi rekisteröityä. Ajattelin että sieltä varmaan saa parempaa apua näihin tietokonenjuttuihin.
 
Muropaketista ajattelin käydä kyselemässä.
 
Nyt ei lähde enää ollenkaan käyntiin tuo kone, valittaa aina jostain tiedostosta tai jämähtää paikoilleen kun näytöllä on vain musta ruutu tai sitten sanoo "Levyn lukuvirhe". Eli kovalevy ilmeisesti sanonut sopimuksen irti. Pitäisi vaan jotenkin sinne päästä käsiksi että saa tiedostot talteen, muuten vituttaa niin saatanasti.
 
Edit: No nyt pääsin tiedostoihin käsiksi, kun asensin toisen XP:n eri asemalle. Otan siis tärkeät tiedostot talteen ja pistän molemmat asemat sileäksi ja katson, jatkuuko ongelma edelleen. Jos jatkuu, niin sitten takuuhuoltoon. Pääasia, että sai nyt nämä tiedostot talteen.
 
Edit2: Ja tärkeimmät poltot kurahtivat. Voi vitun vittu, sinne meni iso kasa musiikkia, joukossa omia tekeleitä. Ja paljon muuta tärkeää. Ja nämä vähemmän tärkeät poltot tietysti onnistuivat. Älkää ikinä ostako Bulkpaqin DVD:itä.
koko gootti kulttuuri alkoi 1950 luvulla kun kreivi dracula keksi sähkö virran!!

Tabiteollisuus takoo tasokkaita tabulatuureja
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)