Aihe: Hearsafe HS-15-4 kuulokenapit
1
timole
29.04.2005 13:10:36
Löytyykö kokemuksia Hearsafe HS 15-4 kuulokenapeista ?
 
http://www.meineohren.de/artikel/artikel_1462.html
http://www.thomann.de/thoiw3_hearsafe_hs154_prodinfo.html
 
Pitäisi löytää napit hyvällä alapään toistolla (basistille). Napit tulisi saada helposti kiinni/irti Elacin ER korvakappaleisiin, jotta toisessa korvassa voi käyttää vaimenninta ja puoli on vaihdettavissa. Näillä edellytyksillä saa suositella muitakin nappeja. Shuren E5:t menee yli budjetin ;(
 
Oma kokemukseni rajoittuu lähinnä Shuren E2 ja Sonyn MDR-EX71SLB nappeihin. E2:t ei toista bassoa kelvollisesti. Sonyssa on hyvä toisto, mutta ne ei pysy korvissa enkä tiedä saako niitä asiallisesti kiinni standardi Elacineihin.
timole
30.04.2005 02:33:09
Elacien sovittaminen kuulokkeisiin on edessä, ellei sopivia ja sopivanhintaisia kuulokkeita löydy valmiina. Sitten pitää hankkia vielä toinen Elacin pari vaimentimilla. Hintaa tuollekin ratkaisulle kertyy.
 
Joo. Vanhat miehet soittaa paidat päällä, joten toisen kuulokenapin piilottaminen ei ole mikään ongelma.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)