Aihe: Bändikämppähotellit
1
Sa,kke
17.04.2005 23:41:30
Niin. Onhan toi hieno juttu ihmisille jotka käyvät töissä ja joille ei se 50e/kk kauheasti merkitse. Hieman toista näkökulmaa tarjoaa kun katsotaan asiaa opiskelijan silmin. Opintolainaa en ole ottanut tulot/kk on n.100e. Kun tuosta tempaistaan treenikämpän vuokra (olkoon nyt vaikka 50e/bändin jäsen), niin ei siinä kauheasti juhlita. Helposti tulee mietittyä, että eikö kaupunki voisi jokusen treenikämpän hommata. Joka tapauksessa tilanne on hyvä bändeille, jolla on selkeät tavoitteet ja mahdollisuudet kavuta korkealle. Bändille jonka jäsenet ovat työssäkäyviä, joiden ei tarvitse aivan joka päivä miettiä, kuinka paljon voi tänään rahaa tuhlata.
Olisi kyllä mukavaa, jos olisi myös hieman pienimmille, aloitteleville bändeille se edullisempi mahdollisuus.
Nyt lopetan.
And rämina goe's on... r0k r0k. "Nazi punks fuck off"
paavi
18.04.2005 19:49:13
Hyvä trendi on! Täytyy muistaa, että suurin piirtein kaikki harrastukset maksaa. Ei bändisoittaminen ole sen kalliimpaa kuin moni muu harrastus, vaikka olisi kallis kämppäkin.
 
Ja tuota työssäkäynnistä...Se on ihan miltä kantilta asiaa katsoo. Työssäkäyvät pääsevät treenaamaan paljon vähemmän, joten saavat vähemmän hyötyä irti vaikka olisikin rahaa, millä maksaa etc.
karpela diem (tartu tanjaan)
sssjjjkkk
19.04.2005 02:36:35
Moi!
 
Voitko sanoa sen vallilan "hotellin" nimen tai mistä siitä saa tietoa..Bändimme on juuri muuttamassa ja Vallila olisi loistava paikka!..
Kiitokset etukäteen!
 
sampo
Heikunkeikun
21.04.2005 23:31:23
Minäkin olisin kiinnostunut siitä Vallilan projektista. Ellei se ole salaisuus.
 
Jos noita bändihotelleja on muitakin pääkaupunkiseudulla, niin missähän mahtavat tuota bisnestään mainostaa?
doaf
23.04.2005 19:16:06
Moi!
 
Voitko sanoa sen vallilan "hotellin" nimen tai mistä siitä saa tietoa..Bändimme on juuri muuttamassa ja Vallila olisi loistava paikka!..
Kiitokset etukäteen!
 
sampo

 
http://muusikoiden.net/keskustelu/posts.php?c=12&t=90192
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)