Aihe: Mamba
1 2
Planetist
01.04.2005 23:16:58
siis Mambahan on aivan paska!
 
Sullahan on omakuvassakin Tero Vaara.
On kaunista
Olla olemassa.
Pastilli?
HaloOfFlies
02.04.2005 09:47:09
 
 
Minusta Mamba ja Tero Vaara on sarjassaan aivan ok. Toki joku hitti, kuten esim. Mamban 'Vielä on kesää jäljellä', voi pidemmän päälle ärsyttää, kuten kaikki muutkin, muidenkin tekemät hitit, kun niitä puhki soitetaan joka kanavalla.
 
Kyllä tuo Vielä On Kesää Jäljellä ärsytti jo ensimmäisellä kuuntelukerralla...
Give the monkey a brain and he'll swear he's the center of the universe
Bobana
02.04.2005 11:09:08
Mamba on siitä jännä bändi että se koko ajan taiteilee siellä hyvän musiikkimaun ja tekotaiteellisen paskan äärirajoilla. Tää on mua aina jotenkin kiehtonu. Soon niinkun sellasta syntisen hyvää ja pätevää vääntöä. Selkokielellä: Hyvä bändi
 
Nim. Metallimies henkeen ja vereen
Volle
02.04.2005 11:24:42
Mambasta on aikalailla syyttä tullut "muusikoiden" yhteinen ja yleinen sylkykuppi, vaikka suurin osa arvostelijoista tuskin edes tuntee orkesterin tuotoksia "Vielä on kesää jäljellä"-hirvityksen lisäksi. Ei muuta.
 
Kyllä Mamba-vitutus oli mun kohdalla olemassa muiden biisien takia jo ennen tuota iloista kesähittiäkin, joka sitten oli kyllä ns. viimeinen naula arkkuun. Eipä siinä mitään, tarttuvia rallejahan noi on ja kiva, jos jollekin uppoaa.
Nam.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)