Aihe: Vai vielä Holokaustia?
1
Limited edition
27.03.2003 16:56:02
Eräs juutalaiset sukujuuret omaava tuttavani kirjoitti huvin vuoksi minulle tekstit, joille pyysi sävellystä (huvin vuoksi :) ja ajattelin, tietysti hänen luvallaan, laittaa ne tänne. Kiinnostaisi vain tietää, tajuatteko te laulun perimmäistä sanomaa (sellainen kuulemma on, mutta minulle välähtää vain tuo holokausti-kertailu. Olenko tymä tai jotain?)
 
Father I know you’re disturbed by me
But open your eyes, can’t you see?
We already are in a party of fascists
Why to speculate history, why not hail for nazism?


 
Jos tuosta yksittäisestä säkeestä pitäisi tehdä jotain johtopäätöksiä, niin sanoisin, että kyllähän tässä omankin uskonnon ajatuksia arvostellaan. Ja tosiasiahan on, että ihmisten tulisi kaikista asioista muodostaa omat mielipiteensä, eikä seurata sokeasti vanhoja tapoja. Ristiriitaisuudethan ovat aina mielenkiintoisia.
zernobyl
27.03.2003 20:36:58
 
 

Sanotuksia ei tehdä vai räiskimällä englanniksi hyvältä kuuluvia sanoja biisíin!!
Oon jo oppinu ton...
Ton viesti ei kyl oikeen takoutunu mun pieneen ja vähäseen kalloon...

 
Älä viitti koko tekstiä lainata, tulee turhaa skrollaamista :/
 
Mun mielestä toi oli melko hyvä, heti tuli jostain syystä mieleen American History X. Varmaan johtuu siitä kun luin jonkun jutun Edvard Nortonista just.
Mene käymään sivuillani tai sivuillani.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)