Aihe: Neuvoa, Ideoita, Ehdotuksia "täydelliseen" soundiin
1 2 3
Spez
08.02.2005 12:39:28 (muokattu 08.02.2005 12:40:37)
ENGL:n "Standard" kaapissa on Celestionin V60:set, ja ENGL:n "Vintage" on vuorostaan varustettu Celestionin V30 elementeillä, ainakin itse ottaisin tuon vintagen mielummin. Lienee kokeilemisen arvoinen, kun kerta Bogneri ja Mesa ovat kummatkin varustettu V30:sillä.
 
http://engl-amps.com/engl-amps/amps/cabinets/default.htm
Moshaus ilman lettiä on kuin tietokone ilman nettiä! Skädäm, Jason Becker määrää.
gator
08.02.2005 13:28:38
Mäkin ihmettelin että miks kaks vitun kallista puulaatikkoa mistä sisältä löytyy samat elementit?
Myynnissä elektroakustinen Landola JCE-20. Osta pois!
Torniojaws
09.02.2005 23:48:17
 
 
Ja vielä tosta että 4x12" kaappia en aio hommata, 2x12" on selkeesti erottelevampi soundi jos vertaa saman valmistajan kaappeja (testattu on). Vielä ennen kesällä tulevaa hankintaa kysyn vielä lisää ehdotuksia kaapeiksi tolla voimapallolle?
 
Hanki ihmeessä tukevasti rakennettu kaappi. Heikommilla kaapeilla Powerball pistää rakenteet pärisemään kuin viimeistä päivää. Englin omat on ainakin riittävän tukevia, painonsa puolesta tuo Mesan 2x12" guitar box olisi riittävä.
 
Itsellä toimii hyvin tuo Engl Vintage 2x12" eikä ole niin paha kannettava, kun on pitkät kädet. Karhunsyleilyyn kaappi ja menoksi. Painoa tuolla on sen 36 kiloa.
So sweet the hour, so calm the time, I feel it more than half a crime, When Nature sleeps and stars are mute, To mar the silence ev'n with lute.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2 3
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)