Aihe: Nosturi 5vee 1.1.2005
1
mira.
20.12.2004 23:56:22
 
 
Nosturissa viiden vuoden kunniaksi viisi bändiä;
 
Private Line, Day Eleven, Hybrid Children, Spiha ja Poets Of The Fall
 
Ovet auki klo 18. Liput 10 €, ennakkoon Lippupalvelusta ja Tiketistä --> K-18 / -S-
Witton
28.12.2004 20:23:31
Soittoajat lienee noi mitkä on Nosturin sivuilla?
-Mickill-
28.12.2004 21:31:45
Private Line, Day Eleven, Hybrid Children
 
Noiden takia tonne ollaan menossa. Helvetin hyvät kemut varmasti tulossa!
"One, two, Freddys coming for you" "Three, four, better lock your door" "Five, six, grab your crucifix" "Seven, eight, better stay up late" "Nine, ten, never sleep again"
mira.
29.12.2004 12:41:43
 
 
Tällaista infoa olen levittänyt ympäriinsä eilisestä lähtien:
 
HUOMIO HUOMIO HUOMIO!
Nosturin soittoajat ovat muuttuneet ja siellä edetään seuraavasti:
 
21.00 - 21.30 Day Eleven
21.50 - 22.30 Poets Of The Fall
22.50 - 23.30 Spiha
23.50 - 00.30 Private Line
00.50 - 01.30 Hybrid Children
 
Ovet aukeavat klo 19. Ennakkolippuja on mennyt varsin mukavasti, mutta jos ei kauheaa hyökyä lippuluukuilla tapahdu tällä viikolla, niin oveltakin saa vielä. Kannattaa kuitenkin olla ajoissa paikalla, niin ei tarvitse potea pahaa mieltä. Sitäpaitsi kaikki bändit ovat ehdottomasti tsekkaamisen arvoisia! Illan ideana on, että vaikka kaikki bändit ovat musiikillisesti erilaisia, eivät ne kuitenkaan ole niin erilaisia etteikö kaikkia pystyisi tykkäilemään.
*** And shortly in english: Attention! There's new showtimes. Doors will open at 7pm. Tickets have been sold quite well but it seems that there will be tickets left at the door also. But please come early enough.
 
Sinne siis! Ja totta. Helevetin hyvät kemut tulossa!
Witton
03.01.2005 00:11:03
Olispa kannattanut jäädä ja tulla ajoissa. Day Eleven yllätti positiivisesti vaikka laulaja kuulemma olikin kipeänä. Poets Of The Fall oli ihan jees, hyviä biisejähän niillä on. Spiha veti mun mielestä rankemman setin kuin yleensä. Private Linen keikka oli oikeasti ihan helvetin hyvä. Ei sille vaan voi mitään, mut on ne pirun kova livebändi. Hybrid Children oikein jees kans - alkoi vaan olla jo vähän tinoissa siinä vaiheessa. Itse en oo teinityttö eikä ollu siellä anniskelualueella moni muukaan mutta hyvin nuo kaikki bändit rokkas. Hyvä ilta ja hyviä keikkoja. Lisää vaan tollaisia iltoja! Oli kieltämättä virkistävää ku oli erilaisia bändejä mutta yhdenkään kohdalla ei tullut pahoinvointireaktiota.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)