Aihe: Pain of Salvation 12:5
1
Juzzu
22.12.2004 11:06:08
Miten on levy maittanut, vai onko ollenkaan?
 
Erikoisin mielialoin ostin tämän levyn ja innolla laitoin soittimeen. Odotukset korkealla kun Pos on kyseessä, mutta samalla pelko perseessä että mitähän tässä nyt on menty tekemään.
 
Nyt muutaman kuuntelukerran jälkeen en ole varma tuleeko tästä itselleni kuinka legendaarinen levy, mutta jo het on tullut löydettyä muutamia helmiä jotka varmaan soivat soittimessa tulevaisuudessa. Huippuna jo valmiiksi hämmentävän upean piisin, 'undertow':n hieno sovitus akustiseksi versioksi. Muutenkin levy pääsee yllättämään varsin mukavilla sovituksilla.
 
Toki suvantokohtiakin on näinkin pitkällä levyllä, vielä kun akustisesta pläjäyksestä on kyse. Mutta kuten aikaisemminkin pitänee levyä soittaa varmaan tovi jos toinenkin ennen kuin voi "lopullisen" analyysin antaa - Possin tapauksessa ei varmaan vielä sittenkään.
 
Notta onko levy kelvannut?
Apua paeaeae! Paeaeaeae!!!! PAEAEAEEA!!!! Apua PAEAEAEEAEAeaeaeaeaeAE!
DrmBug
23.12.2004 00:07:04
Hassua, juuri soi kipale nimeltä Undertow (Remedy Lanelta). Samalla luin tämän viestisi ja katsoin omakuvasi. Tuttuja sanojahan siellä on :)
 
Vielä ei ole tuota livelevyä itellä, toivoisin saavani sen joululahjaksi. Muutaman biisin on jo kuullut, ja yllättävän hienosti ovat saaneet biisit toimimaan akustisesti. Vaan mitä muutakaan sitä voi odottaa näin jumalaiselta bändiltä ;D
ODOMANKOMA BOO ADZEE OBOO KYEREMA
marke-
24.12.2004 11:55:13 (muokattu 24.12.2004 11:55:27)
Ainoa PoS jonka omistan. Aivan superhuippuhyvä live.
Monet skibaleet on tässä mielestäni parempia versioita kuin wanhat. Esimerkiksi juuri tämä Undertow ja myös Oblivion Ocean.
moi
sartanen
25.12.2004 19:40:40
Kyllä tämä toimii. Hyvä fiilis ja hauskoja sovituksia.
"5 good reasons not to practice: 1.There 2. Are 3. No 4. Good 5. Reasons"- Steve Vai
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)