Aihe: Vilhelmus : Love In Vain (lovemetallia?)
1 2
Playboy
31.10.2004 02:28:22
Omalla tavallahan tämä potkii ja olet saanut aika hyvänkuulosen biisin väsättyä...vaikka en tämän tyylistä hirveesti kuuntele..
Pitäkää hauskaa päivin ja öin, sillä kuolema kuittaa univelat.. -Kristian Ranta-
Deep Shadow
31.10.2004 18:26:31
Tästä tulee nimenomaan To/Die/For mieleen. Ihan toimiva kappale.
~Nyt sanat on sanottu, laulut on laulettu, aamun koittaessa ilta jo hämärtää~
Loony
31.10.2004 21:10:46
Himiltä tosiaan kuulostaa. Hyvin tehty biisihän toi on. Vähän häiritsee toi englannin ääntäminen. Ei ihan saa selvää mitä siinä lauletaan. Muuten jee.
En siis tämmöstä kuuntelis, mutta ymmärrän että tämmösestä voi tykätä. siis joo
www.marbleframe.vze.com
Ou Zei
31.10.2004 23:49:20
 
 
Vili hoitaa nii se on jämpti :)
 
Eniten mää kyllä tässä juuri tuota Negativea kuulen. Tästä biisistä puuttuu koukkuja - tää on liian suoraviivainen. Ja sit laulu kuulostaa hiukan kireeltä, tiedä sitten oliko tarkoituskin.
 
Jaa positiivista kans?
Saundimaailma on konerummuista huolimatta perkeleen hyvän kuulonen (ainakin näin kuulokkeilla). Ja soolo oli kyllä kaunista kuunneltavaa - lisäks juuri oikeen mittanen!
Reading makes a country great!
Jabe
08.11.2004 18:53:36
 
 
Ok, joo. Tämä oli hyvä. Oikealla tavalla eteenpäinvievä groove, vaikka olikin konerumpupohjalta. Ne jotkut tuplabasarijutut kuulosti kyllä luonnottomalta. Hyvin soitetut skitat (mutta yhtään vähempää en sillä osastolla odottanutkaan :))
 
Tuo laulu sitten .. noh, lauloit varmaan just silleen tyylinmukaisesti kuin olit ajatellutkin .. mutta ei mulle nappaa ihan hirveesti. (Mutta enpä ole kohderyhmääkään :)) Jos koitan konkretisoida vielä tätä, niin tarkoitan, että tuommoinen laulutyyli tuntuu minusta jotenkin epäluonnolliselta, pusketulta. Pidän enemmän sellaisesta vapaasta, keveästä laulutyylistä, joka saa aikaan fiiliksen, että laulajan ei tarvi "pitää" ääntä missään paikassa. Sitä vaan tulee, mitä tulee ... you know. Mä en myöskään saanut sanoista ihan aina selvää - mutta siihen kyllä vaikuttaa varmasti vaatimaton kuulokekuuntelunikin.
 
Hyvä biisi, hyvin tehty demo. Suorastaan erinomainen tällaiseksi yhden äijän tekemäksi demoksi. Lisää vaan lovemetallia, jos sulta tämmöisiä stygejä syntyy.
Juha86
17.11.2004 20:29:58
Tää oli ihan loistava biisi.. Kuuntelen muutenkin tään tyylistä kamaa, ja tää oli loistava. Mulle ei tuu se Negative mitenkään häiritsevästi mieleen, ja vaikka tuliskin, niin tää sun biisi on huomattavasti parempi..
You and me, we will be part of the autumn harmony, Together sleeping the endless dream...
Tupuna
18.11.2004 00:23:26
Sun ääni on liian miehekäs biisiin, tai jotain äijyyttä sulla on enemmän kuin Ville Valolla. :)
 
No, mut pakko sanoa, etten tykänny biisistä ollenkaan. Ihan hyvä demonstraatio kyllä genren sisäisistä kliseistä :)
ROCK OUT WITH YOUR COCK OUT!
Vilhelmus
18.11.2004 00:34:54
 
 
No, mut pakko sanoa, etten tykänny biisistä ollenkaan. Ihan hyvä demonstraatio kyllä genren sisäisistä kliseistä :)
 
Hoho, odotinkin jo tätä :)
I will not feed your hunger, Instead I bite the pain.
henkka8
20.11.2004 10:34:35
Ne jotkut tuplabasarijutut kuulosti kyllä luonnottomalta.
 
Siinä sen tosiaan huoma, että miten suuri ero on siinä, että onko ne koneella tehty vai ei. Ite biisi oli ihan ookoo... sellasta taustamusaa, mutta ei herättnyt tosin minkäänlaista mielenkiintoa.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)
Keskustelualueet
Haku
Säännöt