Aihe: Mp3-soitin- lattaminen netistä
1 2
Anarkiapurilainen
08.11.2004 17:05:25 (muokattu 08.11.2004 17:06:14)
 
 
CDex (http://cdexos.sourceforge.net) ja siinä mukana tuleva LAME-mp3-koodekki eivät ole vielä kertaakaan pettäneet (paitsi yhden vanhan levyn kohdalla, jonka olin itse tehokkaasti kuuntelu- ja kopiosuojannut naarmuttamalla).
Mark-Ken
08.11.2004 17:35:09 (muokattu 08.11.2004 17:36:50)
CDex (http://cdexos.sourceforge.net) ja siinä mukana tuleva LAME-mp3-koodekki eivät ole vielä kertaakaan pettäneet (paitsi yhden vanhan levyn kohdalla, jonka olin itse tehokkaasti kuuntelu- ja kopiosuojannut naarmuttamalla).
 
www.exactaudiocopy.de on PALJON parempi. Iteki ennen käytin CDexää, mutta viisastuneena sitten tuota.
 
Ja LAME-codekki tietty.
 
E: Näemmä mainittiinkin tuossa ylempänä. No, silti.
Anarkiapurilainen
08.11.2004 18:25:06
 
 
CDex pitää osata konfiguroida kunnolla, full paranoia -asetus päällä se tekee kyllä erittäin lähelle 1:1-digitaaliset kopiot raidoista. Lisäksi se on open sourcea.
disarm
01.12.2004 23:11:39
Lainsäätäjä ei pysy mukana, mutta moraalitonta se on syödä soittajien leipää, vaikka sitä ei ole keksitty vielä erikseen kieltääkään.
 
Nähdäkseni koko tekijänoikeussysteemi on jäänyt auttamatta ajastaan jälkeen.
 
Tulevaisuudessa kaikki musiikki on tiedostoina, ja niiden kopioiminen ja levittäminen todennäköisesti lasten leikkiä. Olisi aika kummallista jos nykyajan tietokonesukupolven teinit varttuessaan alkaisikin maksaa musiikistaan..
 
Telkusta tuli just mielenkiintoinen haastattelu, jossa Hifi -lehden päätoimittaja ennusti CD-levyn historian jäävän todennäköisesti vinyyliä lyhyemmäksi.
emptiness is loneliness
loneliness is cleanliness
cleanliness is godliness
and god is empty
just like me
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)