Aihe: Rap-musa
1 2 3 4 5 6 7
Aukikco
30.09.2004 16:44:40
 
 
Hei oikeasti. Jokainen joka on sitä mieltä, että räppi on vain yksinkertaisella biitillä höystettyä typerää uhoamista, kuunnelkaa nyt oikeasti jotain muutakin kun noita tunnetuimpia nimiä. Kokeilkaa parina esimerkkinä vaikkapa Alias - Jovial Costume Sole - Teepee On A Highway Blues, Ceebrolistics - Nollapiste ja vaikkapa Murmurecordings - Winds / Tuulet. Löytyvät varmaankin soulseekistä tms.
Aminohappo
30.09.2004 18:50:18
Ei sellasta puhe ohjelma musaa vaan jaksa kuunnella. Yksinkertaista.
Feuer frei!
Mako
30.09.2004 19:03:51
 
 
Ainoaa hyvää suomalaista räppiä minusta oli Raptori. Eivät ottaneet itseään liian vakavasti (miten suomeksi räppiä esittävä voi ottaa itsensä tosissaan?!), sääli että monille juuri se oli liikaa. Raptori myös räppäsi aiheista joita nykyäänkin voisi käsitellä, ei ollut vain itsensä hypettämistä ja tyhjää paskanjauhamista/uhoa.
 
Hassua, että juuri se suomiräppiakti joka muisti räpätä suvaitsevaisuuden puolesta (se alkuperäinen räpin juttu?) on itse niin helvetin syrjitty. Joku sliipattu ja huoliteltu vientiTUOTE-Paleface voi sitä sitten telkkarissa voivotella, että hitsi miten Raptori tekikään hallaa koko skenelle.
"Kuka minä on? Missä minä on? Kun nyljetty on nahka mustan hevosen ja lampaan olen alaston."
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2 3 4 5 6 7
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)