Aihe: Karmarock 13
1
Dunga
16.07.2004 08:47:20
Onkos muita m.nettiläisiä tulossa Harjavaltaan, tähän mainioon rock-tapahtumaan? Yksi päivä (31.7) ja hinta 12e, esiintymässä:
 
sierra obst
kuolleet intiaanit
takiainen
disco ensemble
maj karman kauniit kuvat
swallow the sun
wigwam
sapattivuosi
charon
memmy posse
magyar posse
 
Mukana kuulemma myöskin
 
Sleijer
Osi Osbourn
Fuu Faitters.
 
www.karmarock.com
Ota kiri, ota kiri, loppukiri, harakiri kiri kiri kiri kiri... IMIK #4 [Kyllä lähtee]
parinc.
18.07.2004 15:05:42
Onkos muita m.nettiläisiä tulossa Harjavaltaan, tähän mainioon rock-tapahtumaan?
 
Mistään hinnasta en jättäisi väliin.
jarkkkk
27.07.2004 15:05:24
tulossa ollaan.
Kopioi tämä teksti itsellesi allekirjoitukseksi. Tarkoitus on koota eksponentaalisesti lisääntyvä, mitäänmerkitsemätön allekirjoitus mahdollisimman monelle m-nettiläiselle.
Käyttäjätunnus
01.08.2004 12:27:13
Juu meikäläinen kävi tuolla ja ihan mukava vestivaali oli. Disco Ensemble ja Magyor Posse veti parhaat keikat...varsinkin DE!
"Informaatio ei ole sama kuin tieto. Tieto ei ole sama kuin viisaus. Viisaus ei ole sama kuin totuus. Totuus ei ole sama kuin kauneus. Kauneus ei ole sama kuin rakkaus . Rakkaus ei ole sama kuin musiikki. Musiikki on kaikkein parasta!" -Frank Zappa
Dunga
01.08.2004 14:21:17
Huh kun oli loistava tapahtuma, taitaapi tulla jokavuotiseksi perinteeksi tämä. Bändit ihan huippuluokkaa, fiilis uskomaton, ihmiset poikkeuksetta mukavia, "starat" mattimeikäläisten joukossa, loistavat järjestelyt ja muutenkin kotoinen ilmapiiri
Bändeistä tuli katsastettua:
 
-Takiainen (positiivinen yllätys, tytöt vetivät miltei hymyssä suin rankkaa ja hyvää rokkia)
 
-Disco Ensemble (ekaa kertaa näin livenä, ja kyllä kulki kuin meksikon pikajuna. Energia välittyi yleisöön valtavan hienosti)
 
-Maj Karman Kauniit Kuvat (perusvarma (lue.todella hyvä jälleen). Pari uutta biisiäkin kuultiin, lupaavalta kuulosti!)
 
-Wigwam (ehkäpä paras keikka mitä olen ikinä nähnyt. eturivistä sai katsella ja Rekku soitti siinä n. metrin päässä. Bändistä näki, että soittivat ilolla ja hymyssä suin. Kotilaisen soolot olivat jotain niin uskomatonta. Do or die tuntui kestävän ikuisuuksia, mahtavaa jamittelua. Tombstone Valentinekin kuultiin, euforinen keikka!)
 
-Sapattivuosi (Black Sabbath on aina hyvää, Halmkrona veti kuin Iommi, War Pigsin alussa tullut sadekuuro nosti tunnelmaa yllättävän hyvin)
 
-Charonia näin vain parin biisin verran
 
-Memmy Posse (hyvä ja hauska lopetus meikäläisen päivälle. ei näiden keikalla voi olla vakavana, sen verran kuolemattomia kommentteja kavereilta lenteli, ja näytti viuna maistuvan pojille. "onko täällä periaatteen miehiä?")
 
-Magyar Posse (viihdyttivät minua juna-asemalle kävellessäni, soitto kaikui hiljaisessa Harjavallassa, harmittaa kun en paikan päälle kerinnyt jäämään)
Ota kiri, ota kiri, loppukiri, harakiri kiri kiri kiri kiri... IMIK #4 [Kyllä lähtee]
jarkkkk
02.08.2004 15:24:15
hitto kun en tuota takiaista kerinny näkemään..
 
En silti lähteny sinne kattomaan muita kun ensembleä, maj karmaa ja magyar possea.. mistä kaikki heitti ihan loisto keikan..
Kopioi tämä teksti itsellesi allekirjoitukseksi. Tarkoitus on koota eksponentaalisesti lisääntyvä, mitäänmerkitsemätön allekirjoitus mahdollisimman monelle m-nettiläiselle.
Moratoria
02.08.2004 16:32:51
Kuolleet Intiaanit oli ihan hauska.
Lähikauppias
02.08.2004 21:24:37
 
 
Karma lipsahti pahasti läträämisen puolelle. Näin vain yhden bändin kunnolla ja kokonaan, mutta onneksi se oli Disco Ensemble, joka kyllä potki ja kovaa. Ärsytti vaan se eräs punapaitainen ja lyhythiuksinen heppu, joka muiden harrastaman, suhteellisen siistin riehumisen sijaan otti ihmisistä kiinni ja heitti maahan. Oli kyllä ääliö. Muuten keikka oli kyllä vaikka koko festarin lipun hinnan arvoinen yksinään.
 
Magyar Possen olisin halunnut myös nähdä, mutten oikein nähnyt enää lavalle siinä vaiheessa. Nukku-Matti kutsuikin luokseen telttaan jo ennen kello yhtä.
 
Niin joo, ja Takiaistakin näin hetken. Yllättävän uskottava naishuutaja ja harvinaisen eroottinen rumpali.
parinc.
03.08.2004 11:02:27
Hieno juhla, taas kerran. Läträämisen puolelle meni mullakin, mutta Harjiksessa se tuntuu kuuluvan asiaan.
 
Takiainen oli ainoa akti josta ei saanut varsinaisesti mitään irti. Ei siinä kieltämättä mikään totaalisesti mättänyt, mitä nyt sanoitukset. Uskottavaksi en sanoisi. Sapattivuosi toimi just niin hyvin kuin pitkän linjan Sabbath-diggareiden ja satoja keikkoja soittaneiden kaverien käsissä voi kuvitella toimivan. Vokalistin kesämies-look ainoa miinus. Disco Ensemble oma itsensä, eli energinen ja varma. Sopi mainiosti iltapäivään. Wigwam meni vähän ohi, mutta sen verran mitä kuulin niin hyvältä vaikutti.
 
Päivän parasta antia tuli Magyar Posselta. Loistobändi kertakaikkiaan, vaikka Kings of time -levy ei nyt puolen vuoden kulutuksen jälkeen olekaan ihan viiden nakin plätty. Silti harvinaista herkkua tässä maassa.
Dunga
03.08.2004 14:48:16
Ärsytti vaan se eräs punapaitainen ja lyhythiuksinen heppu, joka muiden harrastaman, suhteellisen siistin riehumisen sijaan otti ihmisistä kiinni ja heitti maahan. Oli kyllä ääliö.
 
Muistatkos oliko tällä hepulla mustat lyhyet hiukset ja mustat housut? Ja sitten jos täältä löytyy se ihme sälli kuka koitti kaivaa mun nenää minun puolestani Sapattivuoden keikalla, osaan kyllä itsekin. Ja niin, se "kesä-esa"-look ei todellakaan oikein sopinut laulajalle.
Ota kiri, ota kiri, loppukiri, harakiri kiri kiri kiri kiri... IMIK #4 [Kyllä lähtee]
Lähikauppias
03.08.2004 18:32:57
 
 
Muistatkos oliko tällä hepulla mustat lyhyet hiukset ja mustat housut?
 
Ei kait... Tummanruskeat hiukset. Vähän semmoinen läppätukan tapainen. Housuja en muista, mutta reppu sillä taisi olla selässä koko ajan. Joku järkkäri sen sieltä sitten heitti lopulta pois.
the jokke
01.09.2004 17:23:03
Karma lipsahti pahasti läträämisen puolelle. Näin vain yhden bändin kunnolla ja kokonaan, mutta onneksi se oli Disco Ensemble, joka kyllä potki ja kovaa. Ärsytti vaan se eräs punapaitainen ja lyhythiuksinen heppu, joka muiden harrastaman, suhteellisen siistin riehumisen sijaan otti ihmisistä kiinni ja heitti maahan. Oli kyllä ääliö. Muuten keikka oli kyllä vaikka koko festarin lipun hinnan arvoinen yksinään.
 
Mulla ei muuta lisättävää Karmarockista. Nämä kolme seikkaa on mainitsemisen arvoisia. Niin ja jalkapalloa oli kiva pelata siinä urheilukentällä.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)