Aihe: Roland TR-909, hinta-arviota, myyntikanavat
1
oksatboys
15.04.2025 12:23:31
 
 
Olen myynyt ebayssa tavaraa, en tosin mitään noin arvokasta. Kyllä sieltä rahat on tulleet, toki siinä on kai se riski että myyjä voi heittäytyä hankalaksi ja valittaa ebaylle. Tällöin jää rahat ainakin joksikin aikaa jäihin. En tiedä tarkemmin mitä siinä sitten käy, mutta toki voi ilmoitukseen kirjoittaa ettei palautuksia eikä takuuja, jos se jotain auttaisi. Videohan tuosta kannattaa tehdä toiminnan todistamiseksi.
 
Nykyään Ebay on menettänyt asemiaan Reverb.comille, jossa kalliimpikin musakama saattaa liikkua. Reverbikin vetää aika hyvän siivun välistä ja itse en saanut tunnuksia sinne edes luotua kun syyttivät huijariksi... tiedä sitten mistä se johtui kun ei aspasta ole tullut vastausta.
 
Kannattaa toi laite myös tänne muusikoidennettiin mielestäni listata myyntiin, kun ei se mitään maksa. Ja myös vaikka tori.fiihin, kun ei sekään mitään maksa. Kyllä se rahakas syntikkaharrastaja saattaa löytyä Suomestakin ja löytyy sitä todennäköisemmin mitä enemmän ilmoituksesi saa näkyvyyttä. Siksi kannattaa laittaa ehkä vielä jollekin facebookin "soitinkirppikselle" tuo myyntiin ja vaikka faceryhmään Turun syntentisaattoriseura, jossa on jäseninä hyvä määrä suomalaisia syntikkaharrastajia ja ammattilaisia.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)