Aihe: Elävän musiikin yhdistykset, katoavaa kansan perinnettä?
1
jalkkari
31.08.2024 09:57:28
 
 
Muutin Orimattilaan keväällä 2024. Matkaa lähikaupunkiin Lahteen ei ole kuin puolisen tuntia. Ajattelin että kyllä täältä jotain musakuvioita löytyy, mutta aika hiljaista on. Siis Orimattilassa.
 
Selvittelin sitten noita ELMUja, mutta Orimattilassa ei sellaista ole, eikä Lahden elmu eli "Lahen Elmu" ole päivittänyt mitään FB -sivuilleen sitten vuoden 2022.
 
Ah ja voi. Entisenä Akaan elmun ja Nokian elmun jäsenenä voin vain ihmetellä miten paljon voi vaihdella paikkakunnittain tämä yhdistystoiminta.
 
Oikeasti tämän kirjoituksen takana on verkostoituminen eli selvitän edelleen minkälaiset musa- yms. kuviot olisivat mahdollisia Lahden - Orimattilan seudulla.
 
Mielipiteitä, vinkkejä?
 
Ari Jalokinos
Orimattila
Tres bien!
möhkö
12.09.2024 18:19:29
Onko Mäntsälä liian kaukana/väärässä suunnassa? Täällä olisi aktiivinen yhdistys.
MindTravel
20.04.2025 19:52:12 (muokattu 20.04.2025 19:57:19)
 
 
möhkö: Onko Mäntsälä liian kaukana/väärässä suunnassa? Täällä olisi aktiivinen yhdistys.
 
Mikä niin? Itsekin orimattilasta ja vähän samoja asioita miettinyt kuin jalkkari.
 
Ns. läpällä käynyt mielessä josko pistäisi itse jotain musaliikehdintää täällä päin alulle, yhdistystä tms., mutta en ole järin sosiaalinen enkä paneutuva tyyppi siinä mielessä että jaksaisin sellaiseen oikeasti ryhtyä. Eikä ole juuri mitään kokemusta saati kontakteja asiaan liittyen.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)