Aihe: Montako kapaletta kerrallaan harjoitteluun?
1 2 3
StJerky
25.05.2024 14:13:43
Lennu: Kai se pointti on vähän se, että maailmassa on jo tosi paljon hyvää musiikkia, miksi tehdä enää omaa huonoa musiikkia?
 
Hyvä musa jää, huono unohtuu. Uuttakin hyvää mahtuu aina. Tosin paljon hyvää jää kokonaan marginaaliin. Tuurinpeliä osin, osin markkinoimisen taitoa.
jukkajylli
30.05.2024 00:52:17
faq1: Onneksi sentään kerran opittu kappale on palautettavissa mieleen uudelleen melko pienellä vaivalla jopa vuosienkin päästä.
 
Ja jos siitä on arkistoituna lappu, se on jo melkein siinä.
Stidi alla.
Kefiiri
30.05.2024 11:45:22
Lihasmuisti on kyllä ovela juttu. Joistakin 20 vuotta sitten treenatusta kitaramelodiasta ei ole mitään käryä miten se soitetaan, mutta soitin kouraan ja kun löytää alun, nakit hakeutuvat asemiin. Ilmaantuu semmoisia sointujakin joita ei olisi tullut tietoisesti ajatelleeksi, mutta lihasmuistissa ne ovat.
En ole musiikin asiantuntija.
Epämuusikko
30.05.2024 13:26:38
jukkajylli: Ja jos siitä on arkistoituna lappu, se on jo melkein siinä.
 
hyvin plokattu on puoliksi opeteltu.
LET'S SÄRJETÄÄN AND MURJOTAAN!
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2 3
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)