Aihe: Nord Electro 2 / 61 mikä olisi käypä hinta?
1
Country Larry
06.08.2023 11:48:46
Saako kysyä hintasuositusta käytetylle Nordille? Vähän käytön jälkeä mutta toimii ja mukaan saa originaali gig bagin ja taiwanilaisen tarvikepedaalin.
 
Katoin Ebaysta ja Reverbistä ja siellä pyyntihinnat olivat hieman hämmentäviä. Soitin on ollut mulla noin 8 vuotta enkä oikein muista mitä siitä maksoin.
Kengät joihin mahdun, ovat mulle liian pienet.
G.F
06.08.2023 17:00:35
Country Larry: Saako kysyä hintasuositusta käytetylle Nordille? Vähän käytön jälkeä mutta toimii ja mukaan saa originaali gig bagin ja taiwanilaisen tarvikepedaalin.
 
Katoin Ebaysta ja Reverbistä ja siellä pyyntihinnat olivat hieman hämmentäviä. Soitin on ollut mulla noin 8 vuotta enkä oikein muista mitä siitä maksoin.

 
Nordien hinnat olleet aika kovassa nousussa. Itse myin samanlaisen (NE2/61)vuonna 2016 450e. En usko että hinta on tuosta juurikaan laskenut
Country Larry
06.08.2023 18:10:53
G.F: Nordien hinnat olleet aika kovassa nousussa. Itse myin samanlaisen (NE2/61)vuonna 2016 450e. En usko että hinta on tuosta juurikaan laskenut
 
Mä maksoin just jotain tuommosta itse.
 
Mnetin torilla on lähinnä ostoilmoituksia, Tori.fissa myydään NE2/73 mallia 1200€, Ebayssa ja Reverbissä on yli tonnin hintapyyntöjä ja pelkästä NE2 räkkimallista pyydetään semmosta 700-900€, eli uskoisin että hinta on lähempänä sitä kuin vuoden 2016 hintaa.
Kengät joihin mahdun, ovat mulle liian pienet.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)