Aihe: Sooloskaba 619 äänestys
1
sirdickyj
06.05.2023 23:09:16
Vesku; bluesimpi lähestyminen....ei ehkä ihan kuningastapa. Mutta soittelemalla maaliin, ja lähes kuivin jaloin. Mitäs tästä valittamaan. Ei ehkä Veskun paras veto, kenties ei olla mukavuusalueella. Hyvä että soittajilta sellainenkin löytyy.
 
TJJ; soundi on erikoinen, aika rajusti säröä/ kompuraa, sanoisin säröksi. Oikeinhan tämäkin kuuluu menevän. Mukavia bendejä ja sävelvalintja siellä täällä. Ehkä soundi snadisti irrallaan taustasta.
 
WW; vähemmän yllättävästi soljuvaa menoa oikeilla äänillä, noodlailuksiahan tämäkin on suurimmaksi osaksi livennyt, ja mitäs se haittaa, onhan toukokuu ja valoisat illat. Taitavaa, soundi hyvä, ei sen kumempaa päämäärää.
 
Ripalius; mainio soundi jossa on kiva särö, soitossa valtavasti taitoa ja taustan huomiointia, sointujakin, on kestävää ja maltillista fraseerausta. Kyllä.
 
TJJ 1p
 
WW 2p
 
Ripa 3p
tjj2000
07.05.2023 08:36:14
Vesa423: komeasti edetään 1 p_
WanhaWetäjä:hyvä kokonaisuus taitavasti soitettuna 2 p
Ripalius: monipuolista tulkintaa hienoilla kuvioilla 2 p
sirdickyj: maukasta soittoa 1 p
All I hear is Hellhounds...
Vesa423
07.05.2023 11:37:28
1p tjj2000: Pikään kantava efektoitu särösosundi ja pitkillä äänillä vedetty maalailu toimii hyvin tähän taustaan.
2p WW: Taustan käänteet hyödyntäviä oivaltavia sävelkulkuja, hyvää soundia ja tatsia. Onnistunut kokonaisuus.
2p Ripalius: Hyvin kulkee. Kivasti dynamiikkaa, hillitympi kohta keskellä tuo eloa ja kontrastia kokonaisuuteen.
1p sirdickyj: Selkeä soundi. Asiallisesti taustaan istuvia kuvioita.
WanhaWetäjä
07.05.2023 12:13:46
 
 
Vesa423 - Perus Vesaa, en sano että ennalta arvattavaa mutta ehkä pentatoniikan ulkopuoleltatakin voisi olla enemmän, ts taustan harmoniossa tapahtuvat vaihtelut jäävät aika vähälle huomiolle. Toimiihan se toki noinkin, myös soundi on hyvä.
 
tjj2000 - Tjj:n tapaan varsin vihaista soittoa jännällä soundilla, onhan tässäkin pääosin perusjuttuja mutta myös erilaistakin linjaa, hyvin istuu taustaan kaikki.
 
ripalius - Hyvä mix harmonisia perusjuttuja ja taustan "ansojen" seuraamista, tyylikästä ja melodista soittoa hyvällä timellä ja soundilla, varsin ehyt ja mielenkiintoinen kokonaisuus.
 
sirdickyj - Hyvin tämäkin soljuu läpi pääosin harmonisilla peruspalikoilla , todistaa taas sen että pentatoniikka toimii melki mihin vaan, hiukka nasaali soundi sopii myös ok taustan fiilikseen.
 
ripalius 3p
Vesa423 1p
Tjj2000 1p
sirdickyj 1p
Ollaan hiljaa saadaan kalaa...ei sovi mulle eli perseitä ei nuolla!
Ripalius
07.05.2023 17:33:00
Ww 3p
Vesa432 1p
tjj2000 1p
Sirdickyj 1p
WanhaWetäjä
07.05.2023 21:02:51
 
 
Tässäpä tämä oli.
 
Vesa423 3p
tjj2000 4p
WW 9p
Ripalius 10p
sirdickyj 4p
 
Se ois Ripaliuksen työt, tausta oli vähän nihkee mutta hyvinhän siitä selvittiin.
Ollaan hiljaa saadaan kalaa...ei sovi mulle eli perseitä ei nuolla!
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)