Aihe: Divaritason roots-skaba 453 äänestys
1
Vesa423
27.03.2022 11:28:14
2p Haeroe: Perinteisimpien blueskuvioiden ulkopuolelta vähän omaperäisempää näkemystä. Bendeissä paikoin vähän kantrihenkisiäkin sävyjä. Mukava veto.
3p sirdickyj: Hyvin jaksoteltu rytmikäs meininki. Toimivaa settiä.
Haeroe
27.03.2022 11:45:43
 
 
- Vesa - saundi on jälleen kohdillaan. Paikoitellen soolo olis saanut olla kovemmalla, mutta kyllä sen sieltä erottaa. Tää on taattua Vesa-laatua.
 
- sirdickyj - astetta räkäisempi saundi. Pysytään perusasioissa, ja hoidetaan ne hyvin.
 
Vesa - 3 pistettä jälleen kerran saundista
Sird - 2 pistettä hyvin hoidetuista perusasioista
Minkä tahansa piisin voi soittaa miten tahansa.
sirdickyj
28.03.2022 20:08:19
Vesa; blues meno, lähtee oivallisella lickillä, eka kierto muutenkin lepää hienosti, kokonaisuudessaan lepää hyvin ja seuraa taustaa
 
Haeroe; epäkonventionaalinen lähestymistapa, mutta mitäs se haittaa. Soundi rohkeampi kuin Veskulla, mistä johtuen niukka pistevoitto
 
Vesku 2p
Haeroe 3p
 
Soitannollisesti tasaisia vetoja, toinen vaan nenäkkäämpi, eli vie voiton
 
Thanl you, guys!
Vesa423
28.03.2022 20:35:16
Kaikille samat 5 pinnaa, eli voitettiin kaikki. Onnittelut!
 
Saatte varmaan Haeroe ja sirdickyj ratkaistua vetovuoron. Esim niin että ekana sopivan taustan omaava/löytävä pistää seuraavaa kierrosta tulille.
sirdickyj
28.03.2022 20:47:33
Vesa423: Kaikille samat 5 pinnaa, eli voitettiin kaikki. Onnittelut!
 
Saatte varmaan Haeroe ja sirdickyj ratkaistua vetovuoron. Esim niin että ekana sopivan taustan omaava/löytävä pistää seuraavaa kierrosta tulille.

 
Soisin kunnian Haeroelle, kun en ehdi näprätä ihan heti...ok?
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)