Aihe: VSTI metallia
1
Katkis
15.03.2022 12:37:46 (muokattu 15.03.2022 12:46:18)
Heips. En tiedä voiko tän tänne jakaa mutta ..kokeilin ehkä vähän testimielessäkin tehdä tälläisen tunkkaisen Black metal henkisen kappaleen Tämä on tehty kokonaan virtuaali instrumenteilla tai no tietysti tuota raakkumista lukuunottamatta. Pistä siitä kuunnellen jos kiinnostaa.
 
Joo ja tiedän nämä perinteiset että opettele soittamaan oikeaa soitinta ja tälläisestä puuttuu kaikki tunne ja sielu jne.. Mutta teinpäs ny silti
 
https://youtu.be/wbMORmkAcsU
JohnJ
15.03.2022 16:03:48
Arkka: Kitaran omistajana huomio kyllä tarttui synamaisiin kitaroihin
 
Joo, komppikitaran osalta, mutta pakko sanoa että tuo 5 minuutin kohdalla alkava soolo ois mennyt kyllä meikäläiseltä läpi oikeana kitarana, ainakin tuossa miksauksen mukana. Hyvää settiä!
Metal meets the bone!
Katkis
16.03.2022 10:16:24
Kiitoksia kommenteista Joo kitaran soitto taitaa kyllä olla yksi vaikeimmista tai lähes mahdoton toteuttaa näillä keinoilla. Mutta pitääpi kuunnelluttaa vastaantulijoille
Antti1
16.03.2022 11:00:39
Ei tämä mun mielestä mitenkään häiritsevältä kuulostanut, paitsi laulun kaiku oli levein elementti miksauksessa, joka oli vähän outoa keskivertoiseen nykymeininkiin verrattuna. Miten noi kitarat on toteutettu, jotain valmista ääntä plugarista vai veditkö vahvarimallinnuksen läpi?
Katkis
16.03.2022 12:21:14
Heips. Tosiaan Guitar Pro:lla tein kappaleen ja vein midin Realeight virtuaali-kitaraan. Ja siitä sitten vielä mallinnettiin Amplitube 4:sella.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)