Aihe: Efektilaudan rakentajat
1
vekotin75
27.02.2022 10:37:41
Tervehdys
 
Olin pitkästä aikaa keikalla ja lautani mykistyi (onneksi) viimeisessä setissä ja pääsin maaliin vahvistimen turvin. Todennäköisesti täytyy uusia välipiuhoja niin audion kuin virtojen puolelta. Lauta on ollut kasassa pitkään ja pedaaleita vaihdettu silloin tällöin.. Mietin, että onko suomessa muitakin yrityksiä/ tekijöitä kuin Custon boards, joka kasaa lautoja?
 
Virtalähteenä minulla on T-rexin classic(suurin osa johdoista alkuperäisiä) ja melkein kaikki efektit Mad Professor. Välipiuhoina EBS. Lauta on toiminut ongelmitta noin 7 vuotta, joten maalaisjärjellä veikkaan johtojenn uusimisen olevan käsillä.
 
En oikeastaan tarvitse kuin hyvät välipiuhat, mutta olisi hienoa saada myös virtapuolen johdot siisti.Tarvikkeita on myynnissä vaikka missä, mutta oma kärsivällisyys ei riitä - enkä pidä omia kädentaitojakaan kovin korkeina..
 
Otan tietenkin vastaan myös DIY- neuvojakin, sekä tuotteista, joita voisi käyttää.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)