Aihe: Myynti Reverbissä?
1
Jezzi
06.11.2021 19:47:43
Onko täällä moni myynyt kamaa Reverbissä? Haluaisin kuulla kokemuksia, plussat ja miinukset, jne. Menis helpommin kaupaksi varmaan rajan yli mutta onko liikaa säätämistä..
Onko täs tarpeeks volumee? Laitan lisää kuitenki.
ituvirtanen
06.11.2021 20:47:54
 
 
Sen kummallisempaa kuin mikään muukaan kaupustelu. Rajojen ylitykset voivat vaatia säätöä. Isoin asia on ollut löytää soiva huolintaliike. Välillä joku UPS tai DHL toimii kuin kello, välillä posti, toisinaan hinnat saattavat olla ihan pöhköjä. Miltä kuulostaa täältä Hollantiin 300 löröä pakatusta bassosta?
Jezzi
09.11.2021 10:27:04
ituvirtanen: Sen kummallisempaa kuin mikään muukaan kaupustelu. Rajojen ylitykset voivat vaatia säätöä. Isoin asia on ollut löytää soiva huolintaliike. Välillä joku UPS tai DHL toimii kuin kello, välillä posti, toisinaan hinnat saattavat olla ihan pöhköjä. Miltä kuulostaa täältä Hollantiin 300 löröä pakatusta bassosta?
Ok...pitääpä unohtaa koko juttu jos suomessa revitään noin älyttömiä lähetyshintoja. Muutenkin vtuttaa kun nostivat taas pakettihintoja.
Onko täs tarpeeks volumee? Laitan lisää kuitenki.
ituvirtanen
09.11.2021 17:22:52
 
 
Jezzi: Ok...pitääpä unohtaa koko juttu jos suomessa revitään noin älyttömiä lähetyshintoja.
 
Äps, nuo olivat siis kovimpia pyyntihintoja. Lopputulos taisi olla jotain 60 tai 80 euroa, kun löytyi oikea toimittaja. Ostaja ei nikotellut enää ollenkaan.
martti.k
11.11.2021 12:50:25 (muokattu 11.11.2021 12:51:06)
edit: Ai täällä puhuttiin myynnistä. Kertoilin ostokokemuksista :D
lukethesis
17.11.2021 14:50:38
ituvirtanen: Äps, nuo olivat siis kovimpia pyyntihintoja. Lopputulos taisi olla jotain 60 tai 80 euroa, kun löytyi oikea toimittaja. Ostaja ei nikotellut enää ollenkaan.
 
Annas vinkkiä, mikä tällainen ihmetoimittaja olisi. Ecoparcelia olen joskus vilkuillut, siinäkin puhutaan vaan joistakin kympeistä.
ituvirtanen
17.11.2021 20:56:25
 
 
Ainakin kerran kotimainen posti onnistui. Yhtä pienempää pajaa en millään muista, sanonpa vaikka parcelforce (?).
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)