Aihe: Suad
1
pehko
24.02.2021 22:28:40
En oo muuten tutustunu paljoa ainakaan ajatuksella, mutta hänen 'Road' kappaleensa on ainakin ihan järjettömän hyvä. Täytyis vissiin tutustua. Ehkä nyt kun sain kenkää ja sitämyötä suurin ahdistuskin väistyi, niin pysyy ehkä keskittymäänkin johonkin.
 
Erittäin ihana ääni hänellä.
varakeef
23.07.2021 11:47:01
No nyt sitten vihdoin tien päälle. Keikkaa pukkaa tänään Lahdessa, huomenna Naamat-festareilla Muuramessa. Ja siitä sitten.
 
23.7. Sopenkorven Kesanto, Lahti
24.7. Rockfestari Naamat, Muurame
31.7. Kaupungin Äänet, Lahti
26.8. TBA
27.8. Huvilateltta, Helsinki
4.9. Tuba, Oulu
17.9. Suisto, Hämeenlinna
25.9. Telakka, Tampere
1.10. Kalevan Navetta, Seinäjoki
8.10. Kuudes Linja, Helsinki
13.11. Lutakko, Jyväskylä
31.12. G Livelab, Tampere
"Käytös siivo ja hillitty sopii lehmälle" - Laura Latvala
G.F
24.07.2021 22:05:55
varakeef: No nyt sitten vihdoin tien päälle. Keikkaa pukkaa tänään Lahdessa, huomenna Naamat-festareilla Muuramessa. Ja siitä sitten.
 
23.7. Sopenkorven Kesanto, Lahti
24.7. Rockfestari Naamat, Muurame
31.7. Kaupungin Äänet, Lahti
26.8. TBA
27.8. Huvilateltta, Helsinki
4.9. Tuba, Oulu
17.9. Suisto, Hämeenlinna
25.9. Telakka, Tampere
1.10. Kalevan Navetta, Seinäjoki
8.10. Kuudes Linja, Helsinki
13.11. Lutakko, Jyväskylä
31.12. G Livelab, Tampere

 
Ensimmäinen kosketus bändiin eilen Lahdessa. Olipas positiivinen kokemus. Harmillisen lyhyt (~60min) setti. Olisi kuunnellut enemmänkin, mutta käsitin että matskua ei ollut enempää. Ehdottomasti keikalle toistekin
varakeef
02.10.2021 22:47:31
varakeef: No nyt sitten vihdoin tien päälle. - - - Ja siitä sitten.
 
Jaha, joitain keikkoja peruttu, joitakin siirretty ja joissain paikka on vaihtunut.
 
Ajan tapaan levynjulkkarit pidetään yli puoli vuotta levyn ilmestymisen jälkeen 8.10 Helsingissä. Huomattakoon kuitenkin, että paikka ei ole Kuudes linja vaan Korjaamo.
 
Ehkäpä täältä ajantasaisinta tietoa.
https://fi-fi.facebook.com/SuadMusic12/
"Käytös siivo ja hillitty sopii lehmälle" - Laura Latvala
Osteri
02.04.2023 11:53:52 (muokattu 02.04.2023 11:55:07)
Kiitos keikasta eilen 1.4. Korjaamon Kulmasalissa.
Onhan tämä bändi ihan mieletöntä musaa. Loistavassa vireessä laulajaa myöten. Salissa jotenkin aisti alusta asti tunnelman, että paikalle on saapunut oikeita faneja ja olihan tupa hyvin täynnä. Bändi on ehdottomasti kuultava livenä, levyltä ei tässäkään saa irti samaa fiilistä. Ja pienempi keikkapaikka on sopivan intiimi. Kerrankin keikka jossa miksaaja toimitti saliin sen mitä soittajat olivat tarkoittaneet. Jokaisen soundit ja rytmit kuuluivat selkeästi. Kiitos siitäkin.
Kitaristi Toijosen työ on todella nautinnollista kuunneltavaa. Suadin lauluääni on poikkeuksellinen ja hyvin nautittava suomalaisessa musaskenessä.
Vahva suositus näille keikoille !
- Rock ... erityisesti kasarirock ! -
aivokuolio
02.04.2023 23:03:04
Omaan makuun parasta kotimaista indiepoppisrokkista moneen vuoteen. Harmi että tällainen englanninkielinen kama ei taida olla tällä hetkellä kotimaassa kovin kovassa huudossa, vähän sellainen kutina että toisella kielellä saattaisi olla jo vähän enemmän vientiä maan rajojen sisällä. Waves-levyä on kyllä tullut luukuteltua huolella, mukavan raikasta ja koukuttavaa kamaa, ja hyvin hallussa niin menevämpi hittimeno kuin maltillisempi maalailukin. Toivottavasti jatkoa on tulossa, erinomainen bändi.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)