Aihe: lGibson Les Paul Standard
1
Kivitopo
10.01.2021 03:17:55
Terve!
Melkein kuukauden olen odotellut Les Paulia, mutta ei ole näkynyt.
Tehtaalla on varmaan kiireitä.
Kiitos kaikille vastaajille, jotka kommentoivat lespan vaahterakuvioon.
Tulee mikä tulee, mut on se aito glp. kuitenkin.
Seuraava hankinta on gretchin brian setzer mallinen (2 Vaikeata nimeä kirjoittaa)
Niissä on älyttömän paljon hinta haitaria. Sitte pitäis vielä opetella soittamaan..
fox
11.01.2021 13:32:40 (muokattu 11.01.2021 13:35:21)
 
 
McNulty: Ja maahantuojahan ei välttämättä tee tehdastilauksia ihan joka päivä, ei välttämättä edes joka viikko tai kuukausi. Voivat esim. tilata soittimen vasta seuraavan isomman tilauksen yhteydessä.
 
Kannattaa oston yhteydessä kysyä toimitusaika.

 
Todennäköisesti juuri noin. Taitaa Gibson Europe eli se "Euroopan toimisto" olla edelleen Hollannissa? Tai oli ainakin vielä vuosi sitten..
Yhteystiedot kyllä löytyy sivuilta, katsoo vaan Gibson Customer service -osiosta. Hyvinkin voivat vastailla kysymyksiin, ei taida nykyisinä aikoina olla hirveitä kiireitä (jolleivät ole lomautettuina..)
 
Lisälisä: Tosiaan, toimitukset tuolta merten takaa taitaa edelleen tulla isommissa satseissa, joten eivät todennäköisesti ihan yhtä keppiä laita lentorahdilla tulemaan.
welcome to the twilight zone "A fox is a wolf who sends flowers." relic #1
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)