Aihe: Toni Lähteenmäki
1
Calliope
27.09.2020 14:08:18
Tsekkasin tupla-cd:n Heitän hetulaa: helmiä Juice Leskisen laulukirjasta.
Oikein mukavan kuuloinen oli Ilonan "Saako olla". Tonilla oli oikein kunnon naislalulajan ääni eikä mitään autotunetettua pikkupimu kimitystä.
Mitähän hänellekin kuuluu?
(Odottaen kyllästyneitä "no sehän nyt ollut jo iät ja ajat siellä" vastauksia ;-))
"Turn up the Eagles the neighbors are listening"
Kalmo
27.09.2020 16:26:51
Calliope: Tsekkasin tupla-cd:n Heitän hetulaa: helmiä Juice Leskisen laulukirjasta.
Oikein mukavan kuuloinen oli Ilonan "Saako olla". Tonilla oli oikein kunnon naislalulajan ääni eikä mitään autotunetettua pikkupimu kimitystä.
Mitähän hänellekin kuuluu?
(Odottaen kyllästyneitä "no sehän nyt ollut jo iät ja ajat siellä" vastauksia ;-))

 
Kylläjuu. Tykkäsin aikanaan Lähteenmäestä ja hänen tyylistään tosi paljon. Vieläkin hyräilen joskus:" ...kiltit tytöt eivät tanssi, tuhmat rytmin saa, kiltit tytöt vilkuilee sua, tuhmat tuijottaa."
 
Tällä hetkellä esillä on ihan liikaa noita piipittäjiä ja nasaalinarisijoita. Monet tekevät ihan ok musaa, ei sillä, mutta heidän ei pitäisi itse esittää sitä.
Asus P5B, E6600 Core 2, E-MU 1820, 2 G RAM, GF 7300, XP, SONAR 8.5 Keski-ikäisellä amatöörillä on se etu, että edessä olevia turhautumisen vuosia on vähemmän.
juici
27.09.2020 18:10:27
 
 
Facebook-sivujen perusteella: Toni keikkailee sekä trubaduurina kitaran kanssa että duona ja tyylikkäällä bilebändillään Acoustix. https://www.facebook.com/pages/cate … 3%A4hteenm%C3%A4ki-134072926657349/
"Juici meni ravintolaan ja tilas tarjoilijalta: "Jekku ruuan kans!" "Taidatkin olla sellainen anagrammijätkä", kommentoi tarjoilija." -Jabe
McNulty
27.09.2020 19:14:22
Loistava kuljettaja. Moninkertainen Suomen mestari rata-autoilussa.
https://www.moottoriurheilu.tv/rata … 2%96-lahteenmaki-teki-sm-historiaa/
moving in stereo
Jucciz
01.10.2020 18:40:13
Pari vuotta sitten tapasin Tonin yhdessä yksityistilaisuudessa ja ainakin siellä lauloi hienosti.
Alfons Åberg
01.10.2020 19:06:18
juici: Heh, vähän eri sukupolven henkilöstä kyse. "Tonin" oikea nimihän on Tiina.
 
Juu, kyllä tuo Sport 2000sia ja muita luokkia ajanut Toni on kyllä mies(oletettu)
"Kysyt nyt dataa kaverilta, joka luulee että jenkeissä kaikki asuu omakotitalossa koska Yksin kotonassakin se poika asu." -elon arska
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)