Aihe: Sooloskaba 446 äänestys
1
Vesa423
25.10.2019 23:09:02
Äänestysaikaa su 27.10. Klo 21 asti.
 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
OSALLISTUMINEN:
- Laadi annetun taustan päälle solistinen osuus valitsemallasi instrumentilla
- Lataa tuotoksesi sopivaan paikkaan internetissä, esim maihnnousu, google drive, dropbox tai youtube
- Laita linkki tuotokseesi tähän ketjuun
- Älä rölötä ketjuun mitään muuta. Rölötystä varten on olemassa jälkipyykki-ketju:
https://muusikoiden.net/keskustelu/posts.php?c=58&t=231414
 
ÄÄNESTYS:
- kuka tahansa voi äänestää kerran per/kisa, mutta SKABAN ULKOPUOLISTEN ON KOMMENTOITAVA antamansa pisteet (vaatii kirjautumisen)
- äänestyksessä jokaisella äänestäjällä on jaettavanaan pisteitä seuraavasti:
alle 15 osallistujaa: 6 pistettä
15 - 25 osallistujaa: 8 pistettä
yli 25 osallistujaa: 10 pistettä
 
Pisteet voi jakaa niin kuin kukin itse haluaa, kuitenkin niin, että yhdelle kilpailijalle voit antaa maksimissaan 3 pistettä.
- äänestys on voimassa noin 3 päivää
- itseään ei saa äänestää
- osallistuminen skabaan ei velvoita äänestämään, mutta mikäli osallistuja ei äänestä, hänen mahdollisesti saamiaan pisteitä ei lasketa
 
VOITTAJALLE:
Skaban voittaja valitsee seuraavan taustan ja vie seuraavan kisan läpi.
(Skaban aloitusthread, äänestysthread, voittajan ilmoittaminen sekä pikaviestin lähettäminen, jossa pyydetään aloittamaan seuraava skaba.)
 
Jos sama kilpailija voittaa kaksi kertaa peräkkäin, toiseksi sijoittunut saa päättää seuraavan taustan. Tällä rajoitetaan mahdollisia "taustan tekijän" voittoputkia.
 
Seuraava kilpailu olisi suotavaa aloittaa noin viikon kuluessa edellisestä skabasta, ettei kilpailijat / raati hermostu.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Osallistujat:
Vesa423: https://maihinnousu.net/s/29501
Gary Enfield: https://maihinnousu.net/s/29506
rautapieru: https://www.youtube.com/watch?v=1wp6mgehi_U
hasako: https://maihinnousu.net/s/29513
Wanha Wetäjä: http://www.mikseri.net/artists/wanh … wetaja/sooloskaba-446-soolo/598600/
Vesa423
26.10.2019 22:57:01
3p Wanha Wetäjä
2p hasako
1p rautapieru
rautapieru
27.10.2019 09:54:03
 
 
Vesa423 3p - Taustan suhteen tasapainoinen. Soundi hyvä, nuotit soi pitkään, oikein imelä tunnelma :) Soundi vei voittoon!
Gary Enfield - Tuli mielikuva J. Karjalaisen kitaristista.
Hasako 2p - Ihan hyvä mutta odotukset oli korkeammalla. Jotkut juoksutukset tosi hyviä, mutta ajoittainen torkkuminen (ihan kuin olisi nauhoiteltu telkkua katsellessa) vei särmää.
WanhaWetäjä 1p - Ehkä pisteet on suhteessa odotuksiin enemmän kuin suhteessa vetoon.
"Tällä hankalaksi ja köyhäksi käyneen elämäni askelmalla, tunnen taakaksi ja vaaraksi jokaisen ihmisen lähentymisen" -Hermann Hesse-
hasako
27.10.2019 17:06:27
Wanha Wetäjä 3p
rautapieru 2p
Gary Enfield 1p
Vesalla myös pisteen veto mutta ei maha mitään.
WanhaWetäjä
27.10.2019 18:01:12
 
 
Vesa423 - pientä epätarkkuutta vibroissa tai siis kuulostavat paikoin hiukka ylävireisiltä, hyvä soundi ja hyvin taustaan istuvaa soittoa noin kokonaisuutena
 
GaryEnfield - toimivat perusharmoniat, timen kaa pientä hakemista välillä, kokonaisuus kuitenkin plussan puolella
 
rautapieru - soundi ja balanssi hyvä, toimiva kokonaisuus, videosta aina plussaa
 
Hasako - monipuolista soittoa hyvällä soundilla, tilujakin löytyy sopivasti, suht ehjä kokonaisuus
 
Vesa423 2p
rautapieru 2p
Hasako 2p
Ollaan hiljaa saadaan kalaa...ei sovi mulle eli perseitä ei nuolla!
Gary Enfield
27.10.2019 20:25:38
Vesa423: hallittu ja tasapainoinen 2p
rautapieru: hyvää kaiun hyödyntämistä, jotain tutunomaistakin jossain 1p
hasako: hyvää soittoa, rakenteellisesti ehkä jotain pientä, mutta makuasioita myös 1p
WanhaWetäjä: hyvin istuvat kuviot munsta, soundivaihdokset ehkä ei tuonut mitään oleellista sinänsä 2p
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)