Aihe: Sooloskaba 439 äänestys
1
rautapieru
07.09.2019 14:30:11
 
 
1p Vesa423 - Aavistuksen töksähtelevän kuuloista. Pehmeyttä olisi soundiin kaivannut. Kokonaisuus kyllä toimi ja yhtenäinen veto mutta soundi oli korvaani niin kolho, että pisteet jäivät pieniksi.
3p WanhaWetäjä - Aika hyvä perusrutiiniveto. Jotenkin kuulostaa melodisemmalta kun nuo siirtymät nuotista toiseen tekee joissain kohtaa tuollein liuuttamalla. Muutenkin oli vähillä jutuilla saatu aika sävykästä kuunneltavaa.
2p GaryEnfield - Vaikka kokonaisuus vähän pyöri samoissa nurkissa oli soundi korvaani suht miellyttävä, pehmeä. Siksi 2 pistettä.
"Tällä hankalaksi ja köyhäksi käyneen elämäni askelmalla, tunnen taakaksi ja vaaraksi jokaisen ihmisen lähentymisen" -Herman Hesse-
Vesa423
07.09.2019 15:12:22
2p oppisinpajoskus: Nyt oli toimiva äänitys ja miksaus. Ja soundit hyvin taustaan istuvaa tyyliä. Hyviä rauhallisia melodialinjoja. Toimiva kokonaisuus.
3p WanhaWetäjä: Tässä myös hyviä rauhallisia melodiakaaria ja tyyliin istuva soundi. Ja soitto varmaa ja tyylikästä kuten aina.
1p Gary Enfield: Ihan mukavasti toimivaa settiä tämäkin. Vähän rauhattomampaa ja nopeakäänteisempää kuin edelliset.
WanhaWetäjä
08.09.2019 15:41:44
 
 
Vesa423 - hyviä melodialinjoja ja alun teema toimi hyvin, soundikin jees, pientä kulmikkuutta fraseerauksessa, säröisempi "stadionsoundi" piiiiiitkällä kaiulla olis saattanut toimia paremmin kun äänet soivat pidempään ja saa sormivibraan enempi tehoa
 
oppisinpajoskus - tässäkin toimii melodiat hyvin, tilunpätkiäkin löytyy, soundi jo liki sitä mitä ite aattelin tuohon, ehkä hitusen pehmeämpi/laulavampi särö toimis vielä paremmin
 
GaryEnfield - oikeastaan hyvin samat arviot kuin Vesan sooloon, taustan harmonia hyvin hallussa, soundi ok mutta ehkäpä vanhan liiton kasarisärö toimis paremmin tässäkin
 
Taustahan oli hiton hyvä, harmi kun ei ite kerennyt siihen kunnolla perehtyyn....
 
oppisinpajoskus 3p
Vesa423 2p
GaryEnfield 1p
Ollaan hiljaa saadaan kalaa...ei sovi mulle eli perseitä ei nuolla!
Gary Enfield
08.09.2019 16:23:51
Vesa423: ok soolo, ei huomauttamista. 1p
oppisinpajoskus: hyvä ja kiinnostava alkupuoli. 2p
WanhaWetäjä: hyvä rauhallinen soolo. 3p
Jarkre
08.09.2019 21:42:51
Sooloskaban 439 pisteet:
 
WanhaWetäjä 9p
oppisinpajoskus 7p
Vesa423 & Gary Enfield 4p
 
Onnittelut ja vetovuoro WW:lle.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)