Aihe: Chamsys vinkkejä
1
Jasks
11.05.2019 23:50:06 (muokattu 11.05.2019 23:50:41)
Nyt on sen verran hämärä, että avaapas vähäsen.
 
Millaisessa käytössä Chamsys? Kerrotaanko ohjeita liveen vai teatteriin vai johonkin muuhun?
 
Mitä lamppuja käytössä?
 
Mitä?
 
e: Mitä tiedät jo etukäteen vai annetaanko vinkkejä miten Chamsys toimii?
http://www.youtube.com/user/Ayriainen
kitaristi2
12.05.2019 08:04:02 (muokattu 12.05.2019 08:04:33)
Chamsys on live käytössä, chamsys magiq pc wing compact. Valosetti vaihtelee aika paljon, enemmäkseen liikkuvia/ himmentimiä. Kaikkea muutakin on tullut vastaan.
 
Perusasiat on hallinnassa ja nyt toivoisin vinkkejä/jippoja/neuvoja chamsyssin käytöön live-tilanteessa (keikan aikana) kuin myös ohjelmoinnissa.
Marzi
17.05.2019 01:48:11
 
 
Elias Riekki: Chamsys on live käytössä, chamsys magiq pc wing compact. Valosetti vaihtelee aika paljon, enemmäkseen liikkuvia/ himmentimiä. Kaikkea muutakin on tullut vastaan.
 
Perusasiat on hallinnassa ja nyt toivoisin vinkkejä/jippoja/neuvoja chamsyssin käytöön live-tilanteessa (keikan aikana) kuin myös ohjelmoinnissa.

 
Ei siihen mitään kummempia jippoja oo mitä vois heittää. Sun tarttee osasta kysyä oikeita kysymyksiä. Facebookista löytyy Chamsys Finland -ryhmä jos tarttet jeesiä asioissa.
Tarpeeksi on aivan liian vähän.
kitaristi2
18.05.2019 18:41:44
Facebookista löytyy Chamsys Finland -ryhmä jos tarttet jeesiä asioissa.
 
Kiitos! pitääpä katoo
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)