Aihe: Fender vai line6
1 2 3
Jucciz
23.06.2004 08:05:06
4xEL84:stäkö 50W?
 
Älä minua syytä vaan Peaveyn insinöörejä. Ainakin omassa Classic 50:ssäni on 4xEL84. Sama määrä on kyllä Classic 30:ssakin.
Juodaan piimää, tullaan viisaammiksi näin.
Chemo
23.06.2004 08:18:32
 
 
Harvassa taitaa olla tuollaiset kummajaiset nykyään. Täällä nousee kuitenkin ainakin yksi käsi :)
 
...ja täältä nousee toinen! Kitaran oman soundin lisäksi mä haluan kuulla hyvän vahvistimen omaa soundia - ja sitä, että kitarasta ja vahvistimesta (ja ehkä jopa soittajasta :-) tulee semmoinen maaginen kombinaatio, joka on paljon enemmän kuin osiensa summa.
 
Alkuperäiseen kysymykseen: mulle se olisi noista kahdesta ilman muuta Fender, varustettuna tarpeellisiksi katsotuilla erillisefekteillä. Mutta kukin tyylillään.
Ramalamadingdong.
sound of blues
07.07.2004 23:30:38
Itselläni oli flextone ja se vaihtui Classic 30 kautta deluxeen. Kannattaa miettiä onko flextonen lukuisista mallinnuksista vastaavaa hyötyä. Itselleni ei ollut. Eikä flextonea voi verrata oikeaan putkivahvistimeen..siis fender
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2 3
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)