Aihe: Mikä on hyvä ohjelma biitin/biisin tekoon aloittelijalle?
1
Jo3l JJ
07.01.2019 15:19:27
Moikka.
Ajauduin jotenkin tänne ku pohdin ystäväni kanssa että voisin haluta yrittää muuttaa sanoituksiani ehjiksi kappaleiksi. Tarkoitus olisi tehdä sellaisia taustoja lauluun että basso löisi lujaa. Nyt en tarkoita mitään extra bass boost meininkiä vaan niin että isolla kaiuttimella "työntää" mun on hirveen vaikee selittää muille tätä mun päässä asuvaa juttua. Mä en kuule musiikkia vaan mä näen sen. Sekavuus ennen kaikkea mutta jos joku haluaa auttaa aloittelijaa löytämään sellasen ohjelman mikä ois suht yksinkertanen ja saisin lisättyä sinne mitä vaan(esimerkiksi jos heitän pullon seinään) niin auta sitte.
 
Autenttiset Terveiset
Objectif Lune
01.02.2019 20:29:17
 
 
Jos sulla on mäkki ja vähän fygyy investoida niin Logicilla sä teet ihan kaiken ja kyllä sitä myös oppii nopsaan aloittelijakin käyttämään. Toki Garagebandilla aloittelee hyvin.
Pelko: https://www.facebook.com/pelkohelsinki/ https://youtu.be/qUKgkyndi1U
Kalmo
02.02.2019 12:39:02
Halpoja ja kattavia ovat esim. Reaper ja Cakewalk by Bandlab. Molemmat täysin ammattitason softia. Ulkoinen äänikortti on suositeltava hankinta.
Asus P5B, E6600 Core 2, E-MU 1820, 2 G RAM, GF 7300, XP, SONAR 8.5 Keski-ikäisellä amatöörillä on se etu, että edessä olevia turhautumisen vuosia on vähemmän.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)