Aihe: Jari " Speedy" Sillanpää.
1 2 3 4 5 6 7 8 9
EP
26.03.2018 15:25:48
Voi, voi.. Oon aina pitäny fiksuna kaverina ja tosi hyvänä esiityjänä!
Toivotaan, että asiat/ mies hoituu ja tulee kuntoon!
nightbird
26.03.2018 20:08:15
Tekee vankilakiertueen kuten Mister Cash. Jos helisee niin vois mennä housebändiin laulamaan kalteritangoa.
Prophet
28.03.2018 13:04:52
EP
28.03.2018 18:04:56
Prophet: Olkileivän otto oli lähellä.
 
http://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/201803272200841680_vd.shtml

 
Jännitystä elämään? Arki ja tavallisuushan on tylsää..
Anonymous-jazz
29.03.2018 00:14:39
 
 
Kristallilinna (sävel: Satulinna): https://i.imgur.com/Qmj22Rh.jpg
"In a time of universal deceit, telling the truth becomes a revolutionary act" - George Orwell
Alfons Åberg
29.03.2018 15:02:12
Toivottavasti Jari saa elämänsä oikeille raiteille.
 
Ja vauhdilla
"Vielä kun riisuu itsensä alastomaksi, mutta jättää tennissukat jalkaan ja laittaa aurinkolasit päähän niin tuntuu kuin katselisi suomipornoa" -DM-
Prophet
29.03.2018 19:11:11
Tänään tv:ssä Enbusken haastateltavana.
Prophet
29.03.2018 22:16:48
Esiintyminen "laskussa" on ilmeisesti tuollaista.
 
https://www.seiska.fi/Uutiset/Kaikk … ta-jestas-mita-apinailmeita/1107369
artope
29.03.2018 23:32:01
 
 
Prophet: Tänään tv:ssä Enbusken haastateltavana.
 
Oli vähän seli seli seli ja ei oikeen vakuuttanut.
"Siwa-stemma - yllättävän lähellä"
EP
30.03.2018 00:52:05
Kesällä keikka Ylöjärvellä "Pöheikön Pölläys"!
Joku jo ehdotti nimimuutosta "Pöheikön Pöss****ly" :D
EP
30.03.2018 09:59:59
Täysin vietävissä tämä kaveri, tulee takavuosien urheilusankari mieleen.
Ja miks menee tollaseen ohjelmaan?
sticky fingers
30.03.2018 13:31:43
Tästä hommasta kyllä riittää riepoteltavaa moneen otsikkoon. Joku asiantuntija oli lehteen myös kaivettu kertomaan, että Jari ei ole ollut vielä pohjalla ja homma jatkunee kunnes sinne asti päästään. Nyt näyttää, että tulee useampien kymppitonnien lovi kesän tulovirtoihin keikkojen osalta, mutta onhan miehellä tuota omaisuutta kai törsättävksi, joten hupirahoja riittää hetkeksi vielä ainakin.
 
Sellanen foliohattuteoria tosta haastattelusta tuli mieleen, kun äijä puhui siitä ettei noin pientä määrää olisi järkeä tuoda ja että laukut pakkasi miesystävä, niin olisiko koko juttu ollut miesystävän keino narauttaa Jari ja näin edistää tavalla tai toisella hoitoon pääsyä. Olishan se noin ollut toki valtava riski mutta teoreettisesti mahdollinen ajatus: Pakata niin pieni määrä huumeita mukaan, ettei Jari sitä itse löydä, mutta H-V lentokentällä jäisi todennäköisesti kiinni.
"'I've got, as they say, a well-developed talent for observation when it's already too late and some unpleasantness has happened"
pekkajau
31.03.2018 02:15:07
Virran Ola putosi aikoinaan korkeammalta. Siitä tehtiin laulava lihapulla.Mikäs nyt tästä tehdään?
Hätä keinot keksii!
ukko idänmies
31.03.2018 10:29:42
Siltsulle parasta mitä voisi tapahtua, olisi, että köli ottaisi pohjaan mahdollisimman pian, niin mahdollinen toipuminen voisi alkaa. Kaikki riippuvuuksien kanssa vähääkään touhunneet, tunnistavat esim. tuosta EVS:n esiintymisestä sen, missä vaiheessa käyttökaarta ollaan. Käyttö ei ole omasta mielestä mikään ongelma, hoitoa ei tarvita, kaikki on hyvin. Mutta grammoja lasketaan ja aineesta puhutaan kuin välttämättömästä elintarvikkeesta. Eli syvällä ollaan jo käytössä. Ja kyllä, oli jonkun aineen vaikutuksen alaisena myös tuossa haastattelussa. Toivottavasti pohja tulee vastaan pian, ja toipuminen voi alkaa.
Huone 105, saavu sinne siis.
pte57
31.03.2018 11:44:52
 
 
Tuosta haastattelusta jäi minulle se käsitys, että Jari Sillanpää haluaisi pitää ongelmat ominaan ja mielellään erottaisi työkuviot henkilökohtaisista viihdekuvioista. Tuo viimeinen puuskahdus, "perkele, haluan että minuun luotetaan" viittaa mielestäni juuri siihen. Eikä hän juuri keikkoja ole ryssinytkään, mitä nyt välillä hieman turhan herkästi itkeskellyt.
Toivotaan nyt kumminkin että huumeet jäävät taakse, ne eivät tuo lopuksi muuta kuin tuhoa ja kurjuutta.
EP
01.04.2018 10:57:42
Kahvin kanssa Kristallipitkoa siivut! :D
Epämuusikko
01.04.2018 15:30:52
Ainoastaan Suomessa näistä asioista riepotellaan vitummoiset otsikot. Muusikot ovat aina käyttäneet huumeita, ja tulevat aina käyttämään. Joko S-pää on itse tilannut koko huomion, tai sitten Suomen paskalehdistö ja somen miljoona kärpästä pistävät parastaan.
uliuli
Anonymous-jazz
02.04.2018 00:15:33
 
 
Epämuusikko: Ainoastaan Suomessa näistä asioista riepotellaan vitummoiset otsikot. Muusikot ovat aina käyttäneet huumeita, ja tulevat aina käyttämään. Joko S-pää on itse tilannut koko huomion, tai sitten Suomen paskalehdistö ja somen miljoona kärpästä pistävät parastaan.
 
Mutta kuitenkin kuuluisat humppapystöt ovat harvemmin kiskoneet meta-amfetamiinia.
"In a time of universal deceit, telling the truth becomes a revolutionary act" - George Orwell
EP
02.04.2018 09:42:39
Epämuusikko: Ainoastaan Suomessa näistä asioista riepotellaan vitummoiset otsikot. Muusikot ovat aina käyttäneet huumeita, ja tulevat aina käyttämään. Joko S-pää on itse tilannut koko huomion, tai sitten Suomen paskalehdistö ja somen miljoona kärpästä pistävät parastaan.
 
Paskalehdistö ja tässä tapauksessa paska tv-toimittajat.
Omituista vähättelyä huumeiden käytöstä.
Kun kattelee tuota Sillanpäätä tuossa ohjelmassa niin todella säälittävä tapaus.
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)