Aihe: Peavey 300 Combo
1
ituvirtanen
09.02.2018 15:43:40
 
 
Arvaus: 150 € pienellä tinkivaralla, 200 € isommalla. Kyllä tuolla jonkinmoisen mökän saa aikaan. Niin sanottu työhevonen, joka ei suuremmin loista missään mutta toimii ja toimii. X-over eli säädettävä jakosuodin on metka lisä, jos sitä oppii hyödyntämään (vinkki: alakerta vakiona ja yläpuolelle ne "mutivat" efektit).
 
Huolto:
Potikat voisi siivota.
Suuremmat pölyt voi puhaltaa pois.
Pre-pwr -lenkki saattaa kaivata johtoa väliin, jos epämääräistä katkomista esiintyy. Runkoplugien kytkimet ovat joskus hieman hataria.
Eddie
09.02.2018 16:32:17
 
 
ituvirtanen: Arvaus: 150 € pienellä tinkivaralla, 200 € isommalla. Kyllä tuolla jonkinmoisen mökän saa aikaan. Niin sanottu työhevonen, joka ei suuremmin loista missään mutta toimii ja toimii. X-over eli säädettävä jakosuodin on metka lisä, jos sitä oppii hyödyntämään (vinkki: alakerta vakiona ja yläpuolelle ne "mutivat" efektit).
 
Huolto:
Potikat voisi siivota.
Suuremmat pölyt voi puhaltaa pois.
Pre-pwr -lenkki saattaa kaivata johtoa väliin, jos epämääräistä katkomista esiintyy. Runkoplugien kytkimet ovat joskus hieman hataria.

 
Kiitos vastauksesta! :)
 
Samanlaista hinta-arviota sain myös muualta. Myös Googletuksen perusteella toi sun arvio on aika lähelle.
Ostetaan soittotaito.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)