Aihe: Foo Fighters viime vuonna..
1 2
Salaud
11.06.2004 12:04:06
No niin:
 
KOFF tuo hiphopin maailmanlaajuisesti tunnetun supertähden 50 Centin klubikeikalle Helsingin Tavastia-klubille elokuun 12. päivänä.
 
Pyh, sanon minä...
http://www.tricky-b.tk
Lähikauppias
11.06.2004 13:41:49
 
 
KOFF tuo hiphopin maailmanlaajuisesti tunnetun supertähden 50 Centin klubikeikalle Helsingin Tavastia-klubille elokuun 12. päivänä.
 
Ngh.
 
No, kaipa tuostakin joku tykkää.
Larry
11.06.2004 13:52:07
Juu..prkl ehdin jo osallistua... toivottavasti en voita.
Tai sitten pitää myydä tsetti bläck pörssissä huimalla voitolla
Kyllä lapset mukavia on, mutta tekotapa on ihan YÄK!
andaij
11.06.2004 16:28:08
Eihän sitä lippua voi ees viissiin myydä tai antaa kaverille jos sen voittas. kun se on henkilökohtainen vip-passi.
Aksu89
11.06.2004 16:40:44
Eihän sitä lippua voi ees viissiin myydä tai antaa kaverille jos sen voittas. kun se on henkilökohtainen vip-passi.
 
Jos saat sen Koffin mukana, niin kuka valvoo että et myy sitä tai anna kaverille`?
No comments. Riisi
ChangeOfSeasons
11.06.2004 17:04:12
tuollahan lukee että 50 cent esiintyy
If my teen years were supposed to be the best years of my life, just kill me now !
Player
11.06.2004 17:18:59
tuollahan lukee että 50 cent esiintyy
 
niinhän siellä onki, sivult rämähtää heti 50centin kuva ja sen biisi soimaa ku sivun avaa ( www.koff.net)
Shit happens, that's life.
Salaud
11.06.2004 18:32:42
kuka valvoo että et myy sitä tai anna kaverille`?
 
Ainakin viime vuonna Foo Fightersia katsomaan mennessä piti henkkareilla todistaa olevansa vip-passin laillinen omistaja.
http://www.tricky-b.tk
Käyttäjätunnus
11.06.2004 18:49:47
Joku 50cent...nyt ei kyllä vituta yhtään että en ilmeisesti edes pysty osallistumaan tuohon kilpailuun. Viime vuonna olis kyllä voinu jonku huonomman valita...
"Informaatio ei ole sama kuin tieto. Tieto ei ole sama kuin viisaus. Viisaus ei ole sama kuin totuus. Totuus ei ole sama kuin kauneus. Kauneus ei ole sama kuin rakkaus . Rakkaus ei ole sama kuin musiikki. Musiikki on kaikkein parasta!" -Frank Zappa
Beowulf
11.06.2004 19:16:46
En ole voittanut VIP -passia ja enkä nyt hirveästi odota, että voittaisinkaan.
I´ve been locked in a cage, created by myself...
Oz
12.06.2004 13:46:17
 
 
miten koffilla on varaa 50 centtiin? se kuitenki rokottaa aika mukavasti keikoista, kun on kuitenki tällähetkellä nii suosittu.
Tag det lungt
Jusstus
12.06.2004 13:47:32 (muokattu 12.06.2004 13:47:59)
Ihme juttu. Onkohan toi ollut ainoa, jonka aikataulut sopii kuvioon...
 
Koff teki viime vuonna hyvän tempauksen tolla Foo Fightersillä, mutta tää 50c menee vähän kyllä huonompaan suuntaan... Luulis, että Koffin perus kohderyhmä on nimenomaan rokkihenkistä porukkaa, johon tuo 50c ei kolahda ollenkaan. 50c olis menny ehkä jossain Fizz -bileissä.
 
Mutta eipä tolla voittamisella nyt ole mun kannalta enää niin väliä, vaikka tuli osallistuttua. Hitto.
"These go to eleven.."
bigbadwolf
15.06.2004 11:24:40
Olen toisaalta iloinen että 50 cent ensiintyy tänä vuonna. Itse voitin viime vuonna liput Foo Fighterssin keikalle ja FF on aina kuulunut lempi bändeihini, joten fiilis oli aivan loistava. Tänä vuonna on lähes mahdotonta päästä keikalle jos itse tai kaveri ei voita lippua joten tuo 50c keikka ei harmita niin paljon jos ja kun se jää väliin.
 
...eikö KOFF voisi tuoda lisää bändejä Suomeen jos he kerran neuvoittelevat tuolla tavalla että suurimmatkin artistit tulevat Tavastialle. Joku RHCP, Coldplay. Blur Tavastialle ja myytäisiin varmasti loppuun heti vaikka liput maksaisivat 100€
rockpock
15.06.2004 12:11:19
...eikö KOFF voisi tuoda lisää bändejä Suomeen jos he kerran neuvoittelevat tuolla tavalla että suurimmatkin artistit tulevat Tavastialle. Joku RHCP, Coldplay. Blur Tavastialle ja myytäisiin varmasti loppuun heti vaikka liput maksaisivat 100€
 
Tää on tää ikuinen ongelma...Hesasta puuttuu keskikokoinen sali (suurempi kuin tavastia, pienempi kuin jäähalli), joka voitaisiin myydä hyvällä katteella loppuun keskisuurelle bändille.
 
Toisaalta Suomi on maantieteellisesti huonossa paikassa, kun pitää tulla Hesaan meren yli. Ja verrattuna Ruotsiin popmusan kehitys on vasta lasten kengissä, joten Ruotsissa käy tsiljoona pientä ja suurempaakin artistia ja bändiä, joita ei Suomessa ikinä nää.
 
Harmillista.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)