Aihe: Roots-skaba 457 osallistujat
1
Tuomo_
05.12.2016 20:27:32
Tausta tästä:

http://maihinnousu.net/s/26731

Osallistuminen päättyy pe 9.12. 2016 klo 21.00
 
-------------------------------------------------------------------------------------------
 
- kaikki rootsmusiikista aidosti pitävät ja kaikkien soitinten taitajat (eli saa vetää millä haluaa) saavat osallistua,
- kun osallistut, soita roots-soolo annetun taustan päälle ja pistä linkki tähän threadiin
(nimeä mp3:sesi siten että Mnet-tunnuksesi on siinä selvästi havaittavissa)
- taustaa ei saa muuttaa
- skaban tulisi olla voimassa noin 4 päivää.
_
ÄÄNESTYS:
- kuka tahansa voi äänestää kerran per/kisa, mutta SKABAN ULKOPUOLISTEN ON KOMMENTOITAVA antamansa pisteet (vaatii kirjautumisen)
- äänestyksessä jokaisella äänestäjällä on jaettavanaan pisteitä seuraavasti:
alle 15 osallistujaa: 6 pistettä
15 - 25 osallistujaa: 8 pistettä
yli 25 osallistujaa: 10 pistettä
 
Pisteet voi jakaa niin kuin kukin itse haluaa, kuitenkin niin, että yhdelle kilpailijalle voit antaa maksimissaan 3 pistettä.
- äänestys on voimassa noin 3 päivää
- itseään ei saa äänestää
- osallistuminen skabaan ei velvoita äänestämään, mutta mikäli osallistuja ei äänestä, hänen mahdollisesti saamiaan pisteitä ei lasketa
 
VOITTAJALLE:
Skaban voittaja valitsee seuraavan rootstaustan ja vie seuraavan kisan läpi.
(Skaban aloitusthread, äänestysthread, voittajan ilmoittaminen sekä pikaviestin lähettäminen, jossa pyydetään aloittamaan seuraava skaba.)
 
Jos sama kilpailija voittaa kaksi kertaa peräkkäin, toiseksi sijoittunut saa päättää seuraavan taustan. Tällä rajoitetaan mahdollisia "taustan tekijän" voittoputkia.
 
Seuraava kilpailu olisi suotavaa aloittaa noin viikon kuluessa edellisestä skabasta, ettei kilpailijat / raati hermostu.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Osallistujat :
Armon Kerjäläinen jo vuodesta 1955.
Vesa423
06.12.2016 14:30:34
Raicca
08.12.2016 10:08:58
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)