Aihe: Jääkiekkokausi 2016-17 (Liiga, KHL, NHL, CHL)
1 2 3 4 580 81 82 83 84
masterhat
23.08.2016 18:41:13
kyllä, KHL-startti tänään! varmasti tulee matseja seurattua, sen verran huikeaa kiekkoa se on, vaikken ison kaukalon pelistä niin perustakaan!
 
Pingut-leirissä näyttää kyllä erinomaiselta sopparitilannekin, mestari-joukkue pysyy melko hyvin kasassa, ja nyt on osaava koutsi hanoissa!
santakasa
23.08.2016 18:51:12
masterhat: Pingut-leirissä näyttää kyllä erinomaiselta sopparitilannekin, mestari-joukkue pysyy melko hyvin kasassa, ja nyt on osaava koutsi hanoissa!
 
Rikkookohan Crosby 100 pisteen rajan, kun ei ole Crosbyn ainoaa hiljentäjää Mike Johnstonia häiritsemässä alkukaudesta? Aikamoinen jengi pingviineillä, kun joukkue juurikin pysynyt samana aika pitkälle. Jännä nähdä aikookohan Sullivan peluuttaa välillä Malkinia ja Crosbya samassa ketjussa, kun pleijareissahan Malkin pelasi paljon AHL:stä tulleiden pelaajien kanssa. Meinaan niin kuin tehojen valossa.
Koska sormeni ovat lyhyet, olen keksinyt omia twistejä omalle motoriikalleni. - mace2691
Henri Henri Olavi
23.08.2016 19:41:33
Älyvapaata riehumista. Onneksi sai elinikäisen pelikiellon KHL:ään.
 
http://www.sport-express.ru/hockey/ … draki-s-uchastiem-ryspaeva-1030693/
ehkä jos jos asia ois niin että tekee paljon ainesta siis akia paljon mutta jos antaa pois niin onko se plajon siis ol? -haitaripartio
HaloOfFlies
23.08.2016 20:25:29 (muokattu 23.08.2016 20:26:23)
 
 
Pitkästä aikaa odottelen optimistisena Oilersin tulevaa kautta. Nyt siellä on vihdoin tehty niitä isoja liikkeitä mitä on lupailtu jo 10 vuoden ajan. Taylor Hall vaihtui Adam Larssoniin ja free agent-markkinoilta löytyi Milan Lucic. Talbotillekin löytyi kirittäjä Jonas Gustavssonista. Hyvä alku, vaikkakin pakisto on vielä aika kaukana valmiista.
Out on the street for a living, picture's only begun. Got you under their thumb.
santakasa
23.08.2016 20:46:33
Henri Henri Olavi: Älyvapaata riehumista. Onneksi sai elinikäisen pelikiellon KHL:ään.
 
http://www.sport-express.ru/hockey/ … draki-s-uchastiem-ryspaeva-1030693/

 
Hyvä, kun sai. Ei palvele lätkää tuommoinen idiotismi.
 
HaloOfFlies: Pitkästä aikaa odottelen optimistisena Oilersin tulevaa kautta.
 
Mielenkiintoisia liikkeitä ollut juu kesällä. Lucic tuo ainakin kaivattua kovuutta tuonne. Jännä nähdä heitetäänkö Puljujärvi heti valokeilaan vai pelaako yhdeksän matsia, jonka jälkeen hakee pelituntumaa AHL:n puolelta.
 
World Cupin joukkueissa muuten hieman muutosta. Ruotsin Steen ei pysty osallistumaan, joten tilalle tulee Rickhard Rakell. Kanadakaan ei ole päässyt ilman terveysmurheita, kun Benn ei ehdi toipua leikkauksestaan ajoissa. Tilalle tulee Coutoure.
Koska sormeni ovat lyhyet, olen keksinyt omia twistejä omalle motoriikalleni. - mace2691
Antti1997
23.08.2016 20:53:16
Eikös KHL alkanut jo eilen? Anyway, lähinnä NHL:n alkua täälläkin odotellaan, yritän seurata mahdollisimman paljon etenkin Panthersin pelejä.
Pasi on nähny Frederikin Linnatuulessa.
DM
23.08.2016 21:50:23 (muokattu 23.08.2016 21:56:20)
Tampa ei kovinkaan kummoisia muutoksia kesän aikana kokenut. Käytännössä tiimi on ihan sama kuin viime kaudellakin. Kucherovilla ei vielä ole sopimusta, joka nyt vähän on seurannassa, että mitä siellä keksitään. Molaripuoli on vielä läjässä ensi kaudelle, mutta Bishopilla on viimeinen vuosi sopparistaan, joka tietty meinaa, että se voi olla viimeinen vuosi Bolts-paidassa. Vasylevskiylle sorvattiin muutamaksi vuodeksi pahvit ja Y vissiin uskoo, että nuori venäläinen tosiaan kasvaa ykkösmolarin tasolle. Hyviä otteita viime kaudellakin nähtiin, mutta kyllä siitä tasosta vielä aika helvetin kaukana ollaan. Carle oli merkittävin lähtijä(no, ehkä Marchessaultin ohella), mutta tää nyt ei ketään yllättänyt. Alisuorittamista oli jatkunut vähän liian kauan, vaikka suht hyvin petrasikin vastuuta saatuaan kun Strålman loukkaantui runkosarjan loppuun keväällä.
 
Erittäin positiivinen kuva kaikkiaan tiimistä tässä vaiheessa. Tavoitteena on tietenkin vain ja ainoastaan Stanley Cup, edelleen. Sitä ennen silti jännitettävää riittää kunhan World Cup saadaan käyntiin - odotan vitummoista turnausta.
 
E: Tietty myös tulevalle änärikaudelle riittää seurattavaa ykkösvaraus Patrik Laineessa. Toinen mielenkiintoinen pelaaja on Jimmy Vesey, josta koitui pieni kilpailukin useamman halukkaan signaajan kesken. Rangershan ukon lopulta nappasi sitten.
If you find yourself lost in the woods, fuck it, build a house. "Well, I was lost, but now I live here!" -Mitch Hedberg
aivokuolio
23.08.2016 22:38:40 (muokattu 23.08.2016 22:40:19)
Kyllähän tässä jo kovat tutinat uutta kautta varten on ja etenkin sen takia että tuossa marraskuussa lähtään parin kaverin kans viikoks Nykiin ja luvassa on pari matsia MSG:llä, Panthersia ja Pensiä vastaan. Täysin överi homma ajatuksen tasolla kaikkien satojen töllöstä katsottujen matsien jälkeen että kohtaa pääsee todistamaan änäriä ja Rangersia livenä, fuck!
 
Rangersin osalta kesä on ollut muutosten aikaa. Moni vanha sotaratsu on poistunut ja esim. hyökkäykseen on tullut parin ketjun verran nuorta verta tilalle treidien ja vapaiden agenttien markkinoiden kautta. Myös puolustuspäässä on menossa nuorennusleikkaus ja pari edelliskausilla parrasvaloissa vilahtanutta lupausta (Skjei, McIlrath) saanee vakituiset paikat ylhäältä. Zibanejad, Vesey, Buchnevich on kaikki nuoria lupaavia kolleja ja mukavat tutinat kun kaikesta viime vuosien draft pick-tuhlailusta huolimatta rivistössä on nuoria jätkiä kenen parhaat vuodet on vasta edessä. Edellisen rungon parasta ennen-pvm meni joten johto teki ainoan oikean ratkaisun ja aloitti pöläyttelyn.
 
Tottakai tämmöset muutokset ottaa aina aikansa ja vaikka kuinka optimisti koitan olla, tuntuu että luvassa on eräänlainen siirtymävuosi eikä Rangers lähde kauteen tänä vuonna minään hirmuisena mestarisuosikkina. Toki Pens todisti että kaikki on mahdollista mutta lähtökohtasesti olen ihan tyytyväinen jos pleijareihin mennään ja edes osa nuorisosta ottaa isommin roolia.
santakasa
23.08.2016 22:43:17
aivokuolio: Kyllähän tässä jo kovat tutinat uutta kautta varten on ja etenkin sen takia että tuossa marraskuussa lähtään parin kaverin kans viikoks Nykiin ja luvassa on pari matsia MSG:llä, Panthersia ja Pensiä vastaan. Täysin överi homma ajatuksen tasolla kaikkien satojen töllöstä katsottujen matsien jälkeen että kohtaa pääsee todistamaan änäriä ja Rangersia livenä, fuck!
 
Mitä jouduit pulittamaan lipuista?
Koska sormeni ovat lyhyet, olen keksinyt omia twistejä omalle motoriikalleni. - mace2691
aivokuolio
23.08.2016 22:51:23
santakasa: Mitä jouduit pulittamaan lipuista?
 
Useampi satanen niihin menee mutta pähkäiltiin että eipä tuonne tule ihan viikottain lähdettyä niin sama panostaa. Saatiin myös lennot edestakaisin vähän yli kolmella sadalla joten ei kirpaise niin pahasti.
santakasa
23.08.2016 23:10:58
aivokuolio: Useampi satanen niihin menee mutta pähkäiltiin että eipä tuonne tule ihan viikottain lähdettyä niin sama panostaa. Saatiin myös lennot edestakaisin vähän yli kolmella sadalla joten ei kirpaise niin pahasti.
 
Ai, ne on niinkin kalliita myös runkosarjan aikana. Lennothan sitten vähän kompensoi, jos kerran noin halvalla pääsee edestakaisin. Varmasti siisti kokemus!
Koska sormeni ovat lyhyet, olen keksinyt omia twistejä omalle motoriikalleni. - mace2691
Muhvi
24.08.2016 19:07:23
Nykkiin suuntaavan nuukailijan kannattaa harkita lippuja Islanderssin peleihin, ne on hieman halvempia. Vinkki!
From the Evil forces of Skeletor!
Herrah
24.08.2016 20:32:08
Muhvi: Nykkiin suuntaavan nuukailijan kannattaa harkita lippuja Islanderssin peleihin, ne on hieman halvempia. Vinkki!
 
Kunhan varmistaa ettei saa Barclaysin pahamaineisia "pylväspaikkoja"
santakasa
25.08.2016 04:16:21
Lisää muutoksia Ruotsin ja Kanadan joukkueisiin. Kronwall ei pysty osallistumaan, joten Hampus Lindholm korvaa hänet. Kanadan joukkueessa Keith ei pysty pelaamaan ja tilalle tulee Bouwmeester.
 
https://www.nhl.com/news/jay-bouwme … am-canada/c-281405972?tid=278386054
 
https://www.nhl.com/news/hampus-lin … up-roster/c-281402360?tid=278386054
 
Kanadalla olisi ollut valittavina pelaajia, kuten Giordano, Letang tai Subban, ,mutta menivät tuolla Bouwmeesterillä. Itse olisin valinnut toisin, mutta kaipa nuo tietävät mitä tekevät.
Koska sormeni ovat lyhyet, olen keksinyt omia twistejä omalle motoriikalleni. - mace2691
masterhat
25.08.2016 08:05:09 (muokattu 25.08.2016 08:05:33)
santakasa: Lisää muutoksia Ruotsin ja Kanadan joukkueisiin. Kronwall ei pysty osallistumaan, joten Hampus Lindholm korvaa hänet. Kanadan joukkueessa Keith ei pysty pelaamaan ja tilalle tulee Bouwmeester.
 
https://www.nhl.com/news/jay-bouwme … am-canada/c-281405972?tid=278386054
 
https://www.nhl.com/news/hampus-lin … up-roster/c-281402360?tid=278386054
 
Kanadalla olisi ollut valittavina pelaajia, kuten Giordano, Letang tai Subban, ,mutta menivät tuolla Bouwmeesterillä. Itse olisin valinnut toisin, mutta kaipa nuo tietävät mitä tekevät.

 
Käsittämätön valinta minunkin mielestä, J-Bow:n otteet ovat heikentyneet huippuvuosista, ja sitten taas mainitsemasi kolmikko on tulikuumaa kamaa just nyt. No toki siellä on varmaan ihan hyvät perusteet valinnoille
Scrobble
26.08.2016 18:22:35
Ruotsin joukkue vain parani tuon Kronwallin loukkaantumisen myötä.
locoloco
27.08.2016 01:04:05
RULES
The World Cup will be played on NHL-sized ice surfaces, with full NHL rules and NHL officials. Round-robin overtimes follow NHL regular season format (3-on-3 for five minutes followed by shootout). Elimination-round overtimes follow NHL playoff format (continuous OT, 20 minute periods). Anti-doping and supplementary discipline will be governed by the NHL and NHLPA.
 
Viimeinen virke tarkoittanee sitä, ettei tarvitse Bäckströminkään huolestua testeistä kuten olympialaisissa....;);).
DirtyFingers
27.08.2016 09:21:32
locoloco: RULES
The World Cup will be played on NHL-sized ice surfaces, with full NHL rules and NHL officials. Round-robin overtimes follow NHL regular season format (3-on-3 for five minutes followed by shootout). Elimination-round overtimes follow NHL playoff format (continuous OT, 20 minute periods). Anti-doping and supplementary discipline will be governed by the NHL and NHLPA.
 
Viimeinen virke tarkoittanee sitä, ettei tarvitse Bäckströminkään huolestua testeistä kuten olympialaisissa....;);).

 
Ihan hyvä vaan.
Come with me for fun in my buggy
M-Juhana
27.08.2016 09:39:52
 
 
locoloco: RULES
The World Cup will be played on NHL-sized ice surfaces, with full NHL rules and NHL officials. Round-robin overtimes follow NHL regular season format (3-on-3 for five minutes followed by shootout). Elimination-round overtimes follow NHL playoff format (continuous OT, 20 minute periods). Anti-doping and supplementary discipline will be governed by the NHL and NHLPA.

 
Onko pelaajien päivärahoissa myös katto? Saako Laine tulokasrahan 12$ ja Crosby 68000$ /päivä?
Jos intternetissä ei olisi pornoa, siinä olisi vain yksi sivu. -joku laini telkkusarjassa-
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2 3 4 580 81 82 83 84
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)