Aihe: Kaksipuoleista teippiä ja messumattoa
1
Rumpalisti
18.08.2016 18:14:12
Olisiko jollakulla tietoa hyvästä kaksipuoleisesta teipistä jolla saisi lavan pintaan messumattoa kiinni? Päälle tulee tanssiohjelmaa, joten saisi pysyä kohtuu hyvin kiinni.
 
Näitä on kuulemma semmosia, että teipin liimajäämiä saa sitten lavan pinnasta puhdistella oikein urakalla. Sellaista ei ole nyt hakusassa. :) Mutta jos löytyisi sopivaa niin pidon kuin irroittamisen kannalta.
 
Ja eikun ehdotuksia kehiin jotka ovat asian kanssa touhunneet!
Jo vuosia päämäärätöntä paukuttamista... :)
Rumpalisti
03.09.2016 10:46:19
Vähän tämä teipin valinta meinasi olla hakuammuntaa, mutta tämä linkissä mainittu oli oikein sopivaa kyseiseen tilanteeseen. Ei varmasti halvinta, mutta toimii, ja on saatavissa aika monesta paikasta.
http://www.motonet.fi/fi/tuote/600705
 
Bilteman vastaava kaksipuoleinenteippi taas tarttui lavaan kiinni niinkin hyvin että sitä sitten hangattiin pois oikein urakalla. Eli sitä ei voi suositella väliaikaiseen asennukseen.
Jo vuosia päämäärätöntä paukuttamista... :)
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)