Aihe: Ibanez Standard Wau Fuzz - korjausapua!
1
jamie_flamewar
06.08.2016 02:22:28
 
 
Hei,
 
onko kellään täällä Ibanez Standard Wau Fuzz pedaalia? Tai vastaavaa? Aria Diamond fuzz taitaa olla täysin sama. Internetistä löytyi jonkin verran kuvia pedaalin sisuskaluista, mutta jos joku voisi auttaa sen verran että ottaisi sellaisen kuvan missä näkyy koko pedaalin sisus ja samanlainen kuva kun piirilevy on käännetty ylösalaisin.
 
Tässä omassani on muutamia johtoja irti ja koitan selvittää miten ne pitäisi juottaa. Tällä hetkellä wahista tulee ääntä, mutta fuzz puoli on kuollut.
 
täältä löytyi kuvia piirilevystä, mutta jos löytyisi sellainen missä piiri levy on käännetty toisin päin.
http://www.tonehome.de/odd-stuff/
Kumiankka
06.08.2016 17:02:46
Kytkentäkaavio voi helpottaa korjausta, käsitykseni mukaan tuo fuzz-osan kytkis on sama kuin Univox Superfuzz ja vastaavat. Mica wau wau Fuzz haulla voi löytyä jotain tietoa
jamie_flamewar
16.08.2016 18:34:51
 
 
http://www.etcetera-music.eu/public … ndardFuzz/IbanezStandardWauFuzz.gif kytkentäkaavio löytyi, mutta nyt pitää vain opetella lukemaan tätä..
 
Jos joku täällä omistaa vastaavan, niin valokuvat johdotuksesta auttaisivat suuresti.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)