Aihe: Gear4music
1
jamppapoeka
08.08.2016 21:19:26
Onkos porukalla kokemusta kyseisestä nettikaupasta?
Näyttäisi suht. hyvää ja halpaa kamaa tarjolla olevan :)
jhamarila
08.08.2016 21:37:15
jamppapoeka: Onkos porukalla kokemusta kyseisestä nettikaupasta?
Näyttäisi suht. hyvää ja halpaa kamaa tarjolla olevan :)

 
Hyvin pelitti ainakin täällä, Neil Peart signature pellit tuli viikossa perille.
http://www.rush.com/ http://www.davidgilmour.com/ http://fish-thecompany.com/
tuskiz
08.08.2016 22:04:33
En ole oikein koskaan ko. sivuun luottanut sen kalliiden hintojen ja naurettavan konekäännöksen takia.
Huom! Obs! Ylläoleva kirjoitus saattaa sisältää mielipiteen.
Haeroe
09.08.2016 14:57:25
 
 
Tilasin nuorimmaiselle Ibanezin Mikrobasson, koska sitä ei muualta saanut. Myrkytin tuli perille ajallaan ja ehjänä. Tästäkin huolimatta ostan muualta, jos se vain suinkin on mahdollista.
Minkä tahansa piisin voi soittaa miten tahansa.
Jiskariot
19.01.2017 14:01:08
Puolisen vuotta vanha ketju, mutta vastataan nyt. Olen tilannut kitaroita, nupin ja muuta sälää, aina on perille tullut eikä valittamista. Käännökset kieltämättä sivuilla aika hauskat. Kaikki ostamani kamat on postitettu Norjasta ja valikoimista löytyy paljon sellaista mitä ei Suomen kivijalkaliikkeistä kannata edes kysyä. Suosittelen kyseistä kauppaa jopa enemmän kuin Thomannia.
Rämppy
02.03.2018 18:53:12
Pakkaspäivän nosto. Kokeeksi tilasin Gear4musicista Polytune minin ja tasan kahden vuorokauden kuluttua tilauksesta tuli ilmoitus, että spedu on noudettavissa läheisestä smart postista. Nopea oli toimitus, kun tavara kuitenkin tulee ulkomailta (ilmeisesti Ruotsista). Kaikenkaikkiaan sujuva suoritus, myös tilausvahvistus ja lähetysinfot tulivat täsmällisesti. Tykkään myös siitä, että varastotilanne näkyy nettikaupassa. Sellaiset kaupat, joilla tämä asia on hanskassa, ovat meikäläisen rahojen suhteen etulyöntiasemassa. Voisihan sitä aina kysellä sähköpostilla tai soitella että löytyykö sitä tavarata ihan oikeasti ja kauanko mahtaa kestää toimitus, mutta kuka jaksaa nykyään?
In Finland we have this thing called "diu diu".
iec
03.03.2018 00:18:58
 
 
Ihan ollut ok putiikki. Muutaman kerran olen tuolta tilannut kampetta. Google translatella suomennetut sivut ovat kyllä hilpeät, mutta ei kannata antaa sen asian hämätä :D
Tieto lisää tuskaa ja turha tieto turhaa tuskaa...Ja niin päin pois...
perttime
04.03.2018 11:05:11
Joskus laitoin sinne kommentin noista googlekäännöksistä ja sain vastauksenkin tyyliin: ei me nyt ihan niin rikkaita olla, että pystyttäisiin ihmisellä käännättämään meidän sivut.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)